Aplikace Facebooku pro iPad již brzy, možná i s českou účastí

Uživatelé nejprodávanějšího tabletu na nativní aplikaci čekají již 14 měsíců, zdá se ale, že by se konečně měli dočkat. Aplikace bude přizpůsobena dotykovému displeji iPadů jak velikostí, tak co do ovládání. Upraveny byly především funkce chatování a skupin, kromě toho bude zjednodušené nahrávání fotek a videí.

Díky popularitě největší sociální sítě by vydání aplikace mohlo pomoci i Applu, který by tím mohl získat na svou stranu sice malý, ale přece jen nepodstatný počet zatím nerozhodnutých uživatelů přemýšlejících o nákupu některého tabletu. Kromě toho se chystá i redesign webové stránky pro iPad. Ten by podle serveru Bussiness Insider mohl být součástí širšího redesignu mobilní platformy největší sociální sítě.

Facebook zároveň odhalil novou aplikaci pro sdílení fotografií a podle všeho si ke spolupráci na nových mobilních aplikacích přizval i české Tapmates. „Jak jistě mnozí z vás ví, bavíme se s Facebookem o určitých věcech. Nebudu zatím zacházet do podrobností, ale určitě není zas tak složité si dát 1+1 dohromady,“ napsal Robin Raszka na blogu Tapmates.

„Facebook zvažuje rozdělit Facebook app na více malých aplikací, jako např. samostatnou aplikaci pro sdílení fotek. Proto právě kontaktovali i nás. Pokud vás zajímá, jak nás našli, tak díky Instagram Faceliftu, který je tady velmi, velmi populární. Zatím asi nejúspěšnější věc, kterou jsem nakreslil. Přineslo nám to opravdu hodně a podpořilo to růst Tapmates o tisíce procent.   Víc bohužel napsat nemůžu, protože máme NDA,“ píše Raszka.

Via cnet, BI