Angry Birds ulovili 6,5 milionu stažení na Štědrý den

Oproti Štědrému dni v roce 2010 znamená toto číslo více než trojnásobný nárůst. A tvůrci rozzlobených ptáků si jsou významu takového úspěchu moc dobře vědomi. Svým fanouškům vzkázali: „Jsme opravdu nadšeni, že se přes prázdniny s Angry Birds seznámil tak obrovský počet nových lidí. Pro rok 2012 jsme připravili vzrušující nové verze a už se nemůžeme dočkat, až je představíme veřejnosti.“

Rovio a jejich Angry Birds tak dovršili velmi úspěšný rok, kdy je podle serveru The Next Web hrálo v průměru 30 milionů lidí denně. Už v červnu přitom aplikace Angry Birds přesáhly průměrný počet denních stažení v řádu jednoho milionu. Koncem roku se pak hovořilo o tom, že v mobilní reklamě údajně předehnali Google a zároveň se stali nejstahovanější aplikací pro iPad a iPhone.

Motiv rozzlobených ptáků se stal velmi populární – protlačil se na koláče a sladkosti, do čínských zábavních parků i na večerní róbu manželky Petera Vesterbacky, šéfa marketingu společnosti Rovio. Oblíbenou hru oslavila i stylová vánoční výzdoba. Sami tvůrci rozzlobených ptáků také přišli se speciální kuchařkou a v příštím roce by měly po prvních kamenných obchodech vzniknout i první tematické zábavní parky v Evropě.

Via Mashable, TNW