Android už má víc aplikací zdarma než iPhone

Studie společnosti Distimo zjistila, že Android Market aktuálně nabízí ke stažení přes 134 tisíc aplikací zdarma, zatímco App Store pro iPhone jen necelých 122 tisíc. Na druhou stranu, na poli placených aplikací vede na plné čáře App Store – uživatelé jich zde mají k dispozici třikrát tolik než v Android Marketu.

App Store zároveň zatím zůstává největším tržištěm pro aplikace všeho druhu celkově. A to i přesto, že v březnu letošního roku patřil App Store podle Distima k nejpomaleji rostoucím online obchodům s aplikacemi, tedy alespoň pokud šlo o relativní čísla. Už během léta by nicméně Android mohl Apple předstihnout.

Uživatelé iPadu mohou v současnosti vybírat z téměř 76 tisíc dostupných aplikací, z nichž je celých 34 tisíc určených výhradně pro iPad. Distimo také vysledovalo zajímavou věc – zatímco ostatní software pro iOS zlevňoval, ceny aplikací určených pro iPad stabilně vzrůstají. Celkový počet všech dostupných iOS aplikací je nyní 367 tisíc.

Podle předpovědí společnosti Distimo by měl nicméně v blízké budoucnosti značně posilovat svou pozici právě Android Market. Již za pět měsíců bude zřejmě nabízet (v absolutních číslech) nejvíce aplikací ze všech obchodů s aplikacemi, které na trhu působí. Tedy alespoň za předpokladu, že bude porkačovat současný vývoj.

Via TC