Amazon poprvé prodává víc e-knih než všech papírových

Společnost Amazon začala prodávat knihy v červnu roku 1995. Dvanáct let poté, v listopadu 2007, představila elektronickou čtečku Kindle a začala pro ni poskytovat elektronické knihy. V červnu 2010, přesně patnáct let po spuštění prodeje, překonaly prodeje knih pro Kindle zájem o knihy s pevnou vazbou a za další půlrok už dostihly i populárnější paperbacky. Dnes, po dalších pár měsících, už firma oznámila, že zákazníci amazon.com kupují víc elektronických než všech papírových knih.

Od prvního dubna letošního roku totiž platí, že na každých 100 papírových knih prodal Amazon 105 elektronických, přičemž nejsou zahrnuty knihy dostupné zdarma ale pouze placené verze. Není divu, že Amazon údajně zažil nejrychlejší meziroční růst tržeb a zisků za posledních deset let. Během prvních měsíců roku prodal Amazon trojnásobek knih pro Kindle ve srovnání se stejným obdobím loni.

Ostatně americký Kindle Store nabízí přes 950 tisíc knih včetně nejnovějších titulů a 109 ze 111 bestsellerů podle žebříčku New York Times. Více než 790 tisíc knih stojí 9,99 dolaru nebo méně. K přečtení jsou pro Kindle dostupné také miliony dalších knih zdarma, na které se nevztahuje autorské právo. Jen za posledních pět měsíců přibylo do Kindle Store dalších 175 tisíc knih.

Via Amazon