Amazon otevírá vlastní filmové studio

Pod novým portálem nazvaným Amazon Studios se nicméně neskrývá filmové studio v tradičním smyslu slova. Amazon zde vytvořil prostor pro nezávislé filmaře a scénáristy, aby sem nahrávali své vlastní scénáře či již vytvořené filmy (alespoň sedmdesátiminutové). Co z toho mají amatérští tvůrci mít? Šanci, že je objeví někdo ze skutečného filmového studia Warner Bros, které je partnerem Amazonu, a film pak natočí s plnou parádou. Uživatelé Amazon Studios mohou zároveň svá díla vzájemně komentovat a upravovat, vytvářet vylepšené varianty a podobně.

Další motivací pro tvůrce jsou nejrůznější soutěže. V současnosti je například ve hře 100 tisíc dolarů pro nejlepší film a dvakrát 20 tisíc za nejlepší scénář. Vítězové soutěží by se následně měli setkat se zástupci Warner Bros, a pokud se film nakonec skutečně natočí, čeká na jeho autory částka 200 tisíc dolarů. A pokud by se stal malý zázrak (nebo spíš velký) a film by vydělal více než 60 milionů dolarů, znamenalo by to další bonus ve výši 400 tisíc dolarů.

První reakce na projekt jsou ovšem z pochopitelných důvodů poměrně rozpačité a ani nám není moc jasné, proč se vlastně Amazon vydal zrovna tímhle směrem.

Via RWW, BI