Startup Grind otevírá akce v Praze. Hodlá uchvátit světově osvědčeným formátem

Startup Grind přijíždí do Prahy – událost proslavená po světě, která zažívá v posledních letech raketový růst, vstupuje i do České republiky. Startup Grind se chlubí tím, že patří k nejrespektovanějším startupovým komunitám vůbec a jeho akce zhlížejí i desetitíse lidí online. V Česku míří vysoko, jak napovídá hned první host. Je jím Ondřej Fryc, který založil a posléze úspěšně prodal Netretail Holding, a to za 5,4 miliardy korun.

Během rozhovoru prozradí svůj příběh budovaní e-commerce lídra ve střední Evropě s obratem 10 miliard korun. Zaměří se nejen na jeho začátky, ale i plány do budoucna.

Globální komunita Startup Grind je jedna z největších světových komunit se zastoupením ve více než 200 městech po celém světě. Její eventy probíhají v podobě tzv. „fireside chatu“. V podstatě se jedná o formu rozhovoru, jehož cílem je, aby hosté z akce odcházeli nejen s inspirací, ale i se zásobou praktických tipů. Třeba i jak se stát lepším lídrem.

Díky tomuto jednoduchému, ale údernému formátu, Startup Grind v posledních letech zažívá raketový růst a už nyní patří k nejrespektovanějším startupovým komunitám. Mezi hosty se řadí např. spoluzakladatel společnosti TransferWiseKristo Käärmann (tuto akci zhlédlo více než 60 000 lidí online), zakládající partner proslulého fondu 500 Startups (Dave Mcclure), anebo Marc Andreessen (Andreessen Horowitz).

 

Načerpejte inspiraci 13.10. od 18:00 v Prague Startup Centre. Více informací a vstupenky získáte na stránkách akce.

Za Startup Grind komunitou v Praze (Facebook zde) stojí Gabriel Szuma a Jan Šmejkal, který mimo jiné řídí Startup Grind v Číně a regionu APAC.

„Naším cílem je v Praze vytvořit tu nejlepší lokálně-mezinárodní komunitu. Praha má bezesporu potenciál stát se jedním hlavních startupových epicenter nejen ve Střední a Východní Evropě a my ji na této cestě chceme pomoci i tím, že se pokusíme na naše akce zvát co nejvíce zahraničních hostů“ říká Jan Šmejkal, který celou iniciativu v ČR odstartoval.

„Rozhodl jsem se vést Startup Grind v Praze, jelikož jsem za jedno s jejich hodnotami, a zároveň si myslím, že přítomnost této mezinárodní komunity v Praze značně podpoří lokální ekosystém,“ dodává Gabriel Szuma, lokální Startup Grind Director.

Startup Grind je globální komunitou lidí, kterých cílem je propojovat, inspirovat a vzdělávat (nejen) začínající podnikatele. V současnosti Startup Grind působí prostřednictvím lokálních „chapters“ ve více než 200 městech a 80 zemích světa. Tyto lokální pobočky společně organizují více než 100 akcí měsíčně. Mezi hosty Startup Grind patří vedle zmíněných třeba Jessica Livingston (zakládající partnerka Y Combinator) nebo třeba Eric Schmidt (CEO Google).

Diskuze k článku