1. února zmizí z Facebooku profilové stránky aplikací

Tzv. „App Profile Pages“, jak se stránky aplikací jmenují, jsou jakousi obdobou Facebook Pages pro aplikace. Rozdíl je ten, že až donedávna byly tyto stránky automaticky přítomny pro každou aplikaci, a uživatel, který aplikaci hledal, byl nejprve naveden právě sem, odkud mohl pokračovat do aplikace. Facebook chce nyní profilové stránky aplikací zrušit.

Důvodů je několik, převažují dva hlavní. Prvním je zjednodušení cesty uživatele do aplikace, aby nemusel procházet přes její profil, ale dostal se rovnou do jejího funkčního rozhraní. Druhým důvodem je snaha o odstranění duality profilových stránek aplikací a běžných Pages.

Majitelé aplikací mohou až do konce ledna zažádat o převedení fanoušků profilových stránek svých aplikací buď na zcela novou stránku, nebo na již existující běžnou Facebook Page fungující pro danou aplikaci. Spolu s Likes bude moci být převedena i URL stránky. Co naopak převedeno nebude, bude stávající obsah profilové stránky aplikace. Proces převedení fanoušků by měl trvat zhruba týden od žádosti. Ti, kdo spouští zcela novou aplikaci, budou přes nástroj pro developery moci k této aplikaci automaticky vytvořit běžnou facebookovou stránku.

Via Mashable