Načítám Akce
  • akce již proběhla.

TECH Talks Prague #2 – Machine Learning & AI

6. 6. 2018 od 19:00 - 22:00

| Zdarma

A je to tady, pro velký úspěch chystáme další pražské TECH Talks, na které srdečně zveme všechny IT profesionály a technologické nadšence! Tentokrát se budeme věnovat tématu: Machine Learning & AI, takže si svoje místo radši zarezervuj hned.

Co tě čeká:

Můžeš se těšit na dva výjimečné speakery, kteří se s tebou podělí o své zkušenosti. Večer otevře Jan Romportl s přednáškou věnovanou tématu „Strojové učení nad telco daty“. Druhým speakerem bude Jiří Havelka, který nám objasní „Jak strojové učení pomáhá předcházet praní peněz“.

Po přednáškách si společně dáme něco na zub a pár pivek. A jestli to ještě není dost, budeš mít možnost osobně se seznámit s lidmi, kteří stojí za Techloop a odnést si malou pozornost.

Co (a od koho) se dozvíš:

Jan Romportl

Jan Romportl působil do roku 2015 na Západočeské univerzitě v Plzni, kde se věnoval se aplikovanému výzkumu v oblasti strojového zpracování přirozeného jazyka a vyučoval filozofii umělé inteligence. Mezi roky 2015–2017 v roli Chief Data Scientist vybudoval ve společnosti O2 Czech Republic analytický tým zaměřený na využívání a rozvoj pokročilého strojového učení v oblasti telekomunikačních dat. Nyní v O2 působí jako Data Science Advisor a těžiště své práce přesunul do startupového rozvoje umělé inteligence ve společnosti AI Startup Incubator.

TECH Talks téma: Strojové učení nad telco daty

Pro Data Science tým v O2 je strojové učení každodenní realitou a bylo již aplikováno v mnoha projektech a datových produktech, jak interních, tak i pro externí zákazníky. Přednáška tedy představí roli strojového učení v telco společnosti a popíše několik vybraných projektů, které využívají obzvláště zajímavé přístupy ke zpracování telco dat a které také přinášely členům Data Science týmu největší potěšení. Zároveň bude popsána i role startupového prostředí pro další rozvoj aplikované umělé inteligence.

Jiří Havelka

Jiří Havelka je zkušený machine learning inženýr ze společnosti CEAi, ve které se zaměřuje na implementaci NLP do různých produktů. Zkušenost má s aplikací ML do natural language processing, automatic speech recognition, do dialogue managementu a cyber security. Pracoval také pro IBM a Cisco.

TECH Talks téma: Jak strojové učení pomáhá předcházet praní peněz

Aby předešly praní peněz, musí bankovní instituce prověřovat, jestli jejich zákazníci nejsou zapojeni do rizikových nebo nelegálních aktivit. Jedním zdrojem informací jsou typicky databáze novinových článků, ve kterých zaměstnanci bank vyhledávají potenciálně relevantní články, čtou je a vyhodnocují rizika z nich vyplývající. Merlon Intelligence vyvíjí řešení, které tento proces automatizuje, a pro vyhodnocování rizik obsažených v článcích využívá model založený na rekurentní neuronové síti.

TECH Talks zdar!

Pokud máš nějaké nápady, připomínky nebo by ses třeba sám chtěl stát na příštích TECH Talks speakerem, napiš mi na vera@techloop.io

Details

Date:
6. 6. 2018
Time:
19:00 - 22:00
Cost:
Zdarma
Website:
https://www.eventbrite.com/e/tech-talks-prague-2-machine-learning-ai-registration-46144523512
Pořadatel:
techloop.io
Website:
https://techloop.io/cs/

Místo konání

Impact Hub Prague
Drtinova 557/10
Praha, Praha 150 00 Česká republika
+ Google Mapa
Website:
https://www.hubpraha.cz/