Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Qeetup vol. 7: Vyhledávání nad dynamickými daty + Autorizace & Autentizace

20. 6. 2019 od 17:30 - 21:00

| Zdarma

Vyhledávání nad dynamickými daty

Při tvorbě nového produktového katalogu, se zaměřením především na efektivní vyhledání, jsme se setkali se spoustou záludných překážek. Podělíme se s Vámi, proč preferujeme MongoDB před klasickou SQL databází, jak v něm pracujeme se složitější dynamickou dokumentovou strukturou, nad kterou pak efektivně vyhledáváme. Také nastíníme naše plány do budoucna, ve kterých připravujeme pro správu produktů aplikovat Event Sourcing architekturu.

Autorizace & Autentizace

Talk se zaměří na základy autorizace a autentizace ve webových aplikacích. V první části si zodpovíme hlavní otázky: co to je, proč se to používá a především jak si to můžeme naimplementovat. Tato část bude obecnější a zaměří se na pochopení principů.

Druhá část už bude techničtější. Projdeme si co to jsou cookie a autorizační tokeny a jak se používají v řešení autorizace. Poté se podíváme na různé druhy autentizace a přístupových práv (MAC, DAC, IBAC) a na jejich využití.

Nakonec si ukážeme demo s implementací v Node.js.

Na setkání s vámi se těší Jindra + Ríša a celá Qestí grupa. Proto budeme rádi, když tu s námi opět zůstanete i po přednáškách. Bude klasické občerstvení (tedy hlavně pizza a pivo) a taky dostatek prostoru rozvést témata ještě víc.

A co vlastně je ten Qeetup? Qeetup je developerský meetup pro developery od developerů z Qestu. Pokud tě zajímá víc, mrkni na https://qeetup.qest.cz/

Jak k nám?
Tram, či metro do stanice Křižíkova.
Sídlíme v budově Forum Karlín, v 7. patře.
Je třeba se nahlásit na dolní recepci a v 7. patře si tě už vyzvedneme my :)

Details

Date:
20. 6. 2019
Time:
17:30 - 21:00
Cost:
Zdarma
Website:
https://qeetup-vol-7.eventbrite.com/
Pořadatel:
QEST
Email:
Website:
http://www.qest.cz/

Místo konání

Qest
Pernerova 676/51
Praha 8, 186 00 Česká republika
+ Google Mapa
Website:
https://qest.cz/