Načítám Akce
  • akce již proběhla.

(Ne)bezpečí v síti

22. 6. 2019 od 13:00 - 18:00

Co všechno se o vás dá na internetu zjistit?

Kdo všechno pracuje s vašimi daty a proč?

Máte možnost ovlivnit, co se s vaším soukromím děje?

Používáte vy a vaše děti sociální sítě bezpečně?

Na internetu sdílíme vědomě i nevědomě obrovské množství informací. S tím je spojeno plno skvělých možností a pohodlí, ale také velká míra rizika. Pozvali jsme uznávané experty a ikony československého digitálního světa, abychom společně nahlédli na téma bezpečnosti v dnešním online světě. Naučíte se zacházet se sdílením informací o sobě, zabezpečovat své profily a účty a předcházet digitálním útokům.

  • HACKEŘÍ: Kdo jsou, co dělají a jak se jim bránit.
  • SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Nastavení soukromí a zabezpečení účtu.
  • PRAKTICKÉ NÁSTROJE: Efektivní nástroje pro bezpečnost na síti.
  • PANELOVÁ DISKUZE: Je soukromí jedince v ohrožení?
  • VLÁDNÍ SLEDOVÁNÍ: Aktuální kauzy, odposlechy a masové sledování občanů.

Co je na programu?

Mimo jiné bezpečnost a soukromí v rukou vlád a technologických gigantů. I přesto, že různé internetové hrozby způsobené viry, malwary nebo cílenými útoky jsou dobře známé, většina lidí si není vědomá přetrvávajících rizik, které prosazuje vládní legislativa. Cílem prezentace je popsat tyto hrozby, jako je masivní sledování občanů, globální cenzura a další. Jsme svědky zajímavého paradoxu, kdy se vlády, zodpovědné za nové právní předpisy o ochraně soukromí (GDPR, článek 11/13 zákona EU o autorském právě), zároveň stávají nejnebezpečnější hrozbou pro soukromí občanů.

Kdo vystoupí?

  • Pavol Lupták: Etický hacker, člen skupiny Ztohoven, spoluzakladatel Paralelní Polis a expert na kryptoměny. CEO společnosti Nethemba, která se zaměřuje na bezpečnostní audity a penetrační testy velkých organizací (např. bank).
  • Martin Zeman: Výzkumník a datový analytik. Jako absolvent oboru částicové a jaderné fyziky se věnoval práci na experimentech v laboratoři CERN. V současné době pracuje jako softwarový inženýr v Protonmailu, kde se snaží vytvářet bezpečnější digitální svět.
  • Hedvika Pajerová: Social media manager na volné noze. Přes 7 let pomáhá zejména IT společnostem se správou, nastavením strategie, reklamami a komunitním managementem. Mentoruje top manažery v oblasti osobního brandingu a ochrany soukromí na sociálních sítích.
  • Jiří Pudich: Bezpečnostní expert, bývalý dlouholetý policejní vyšetřovatel a pracovník policejní inspekce. V současnosti působí v komerční sféře, kde s týmem společnosti Premium Systems přes 8 let řeší bezpečnostní incidenty ve firmách a organizacích.

Details

Date:
22. 6. 2019
Time:
13:00 - 18:00
Website:
http://digihuman.cz/
Pořadatel:
Digihuman.cz
Website:
http://digihuman.cz/

Místo konání

Impact Hub Ostrava
Sokolská třída 1263/24
Ostrava, Moravskoslezský 70200 Česká republika
+ Google Mapa
Phone:
774 142 014
Website:
https://www.hubostrava.cz/