Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Golang Talks Prague, Vol. 2

12. 11. 2019 od 18:00 - 21:00

| Zdarma

Golang Talks jsou neformální meetupy pro Golang vývojáře a další programátory, kteří se o Golang chtějí dozvědět víc.

Vyvíjíš v Golang nebo se o tenhle programovací jazyk zajímáš? Pak jsou Golang Talks právě pro Tebe: neformální akce, na kterých si vyměňujeme zkušenosti a tipy související s vývojem v Golang.

V pořadí druhé Golang Talks odstartujeme 12. listopadu v 18h, pro velký úspěch opět na Václaváku :) Setkání vykopneme přednáškou „Komunikace servis přes gRPC“, navážeme talkem „Lokální zámkování v Go a když přestane stačit“ a poté se od vzdělávací sekce večera přesuneme do té občerstvovací. Těšíme se na vás!

Talk 1: Komunikace servis přes gRPC

Jak si správně nadefinovat API, aby vše fungovalo, jak má, a jak probíhá implementace klienta a serveru. Plus pár zábavných historek o tom, jak to probíhalo u nás.

Přednášející: Honza Saidl (ne ten z Avastu ;o)

Ostřílený přednášející z minulých Golang Talks a velký fanda Go. Dříve programoval v PHP, ale to jemu i jeho projektům brzy začalo být malé. Proto od roku 2015 naplno programuje už jen v Go.

Talk 2: Lokální zámkování v Go a když přestane stačit

Proč vlastně chceme zamykat? Jaké jsou základní vlastnosti, best practices a použití zámkování pomocí sync package a dalších syncovacích primitiv? Těmto otázkám se budee do detailu věnovat. A dojde i na vlastní lock service a etcd distribuované zámky.

Přednášející: Matěj Pavlíček

Matějovi je sice teprve 20, ale ve vshosting~ už maká přes rok. Za tu dobu se hodně posunul a rád by nabrané zkušenosti předal dál. Matěj začínal s PHP, ale postupně přešel na Go.

Details

Date:
12. 11. 2019
Time:
18:00 - 21:00
Cost:
Zdarma
Website:
https://www.eventbrite.com/e/golang-talks-prague-vol-2-registration-76273049745
Pořadatel:
vshosting
Website:
https://vshosting.cz/

Místo konání

WorkLounge Praha Diamant
Václavské náměstí 3
Praha 1, 110 00
+ Google Mapa