Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Golang Talks Prague, Vol. 1

26. 6. 2019 od 18:00 - 21:00

| Zdarma

Golang Talks jsou neformální meetupy pro Golang vývojáře a další programátory, kteří se o Golang chtějí dozvědět víc.

Vyvíjíš v Golang nebo se o tenhle programovací jazyk zajímáš? Pak jsou Golang Talks právě pro Tebe: neformální akce, na kterých si vyměňujeme zkušenosti a tipy související s vývojem v Golang.

Už 26. června v 18 hodin se sejdeme na pražském Václaváku, tak se na nás přijď podívat. Budeme se bavit o přechodu z PHP na Go a o tom, jak Go používáme ve vshosting~.

Talk 1: My a Go

O tom na co jsme ve vshosting~ Go použili a jak se nám s ním žije. A co všechno jsme udělali pro to, aby se nám s ním žilo lépe. Ukážeme si, jak jsme postupně přecházeli na Go od malých DevOps skriptů přes microservisy schované hluboko za veřejným API až po API samotné a jak probíhalo finální opuštění původních technologií.

Přednášející: Jan Saidl (ne ten z Avastu ;o)

Dlouholetý nadšenec programovacího jazyka Go. Po náročných začátcích, kdy si v PHP musel každý napsat svůj framework, Honzovi i jeho projektům začalo být PHP malé. V roce 2015 proto začal naplno programovat už jen v Go.

Talk 2: Z PHP do Go

Povídání o tom, co nás vedlo k přechodu na Go. Řekneme si, jaké výhody nám tento krok přinesl (+ zhodnocení s odstupem času) a jaké problémy jsme naopak museli vyřešit.

Přednášející: Jan Hájek

Zkušený programátor s desetiletou praxí ve vývoji webových aplikací. Honza je expert na využití automatizačních a agilních technik, zejména Continuous Deployment, extrémního programování a TDD.

Golang Talks jsou organizovány společností vshosting~, která je největším poskytovatelem managed a cloud služeb na CZ a SK trhu a provozuje vlastní moderní datacentrum.

Details

Date:
26. 6. 2019
Time:
18:00 - 21:00
Cost:
Zdarma
Website:
https://www.eventbrite.com/e/golang-talks-prague-vol-1-tickets-62431040924
Pořadatel:
vshosting
Website:
https://vshosting.cz/

Místo konání

WorkLounge Praha Diamant
Václavské náměstí 3
Praha 1, 110 00
+ Google Mapa