Finanční konference Otevřené cesty ukáže nejnovější fintechové trendy

Už 31. května 2018 na odborné konferenci Otevřené cesty zazní nejnovější trendy ve finančních službách, ukázky z praxe, zkušenosti odborníků i tipy na obranu proti online podvodům. Konferenci pořádá server Měšec.cz.

A na jaká témata se můžete těšit?

Kam kráčíš, PSD2?

Nový zákon o platebním styku otevřel třetím stranám přístup ke klientským datům. Jak velký je zájem o licence v České republice a jaké finanční služby banky a FinTech nabídnou spotřebitelům? Bankovní asociace vydala open-banking standard sjednocující pravidla pro přístup k platebním účtům. Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami a pro silné ověření zákazníků? To se dozvíme od Martina Vurma z PwC Česká republika.

Měření finančního zdraví

Lze na základě transakčních dat automaticky na míru vypočítat uživatelům aplikace jejich finanční zdraví a doporučit kroky k jeho zlepšení a přitom zachovat intuitivnost a jednoduchost aplikace? A dá se to využít ke zvyšování engagementu uživatelů s aplikací? To nám prozradí Jakub Sechter ze Spendee.

Platby v digitálním světě

V následujících několika letech se očekává, že bude existovat více jak 30 miliard chytrých zařízení, které budou připojené na internet a budou mezi sebou komunikovat. Součástí této komunikace může být i platba. Nicméně v tomto světě plastová platební karta a POS terminál nejsou relevantní, a proto bude David Brendl z Visa mluvit o evoluci platebních karet, POS terminálů a akceptaci obecně pro svět digitálních plateb.

Česká spořitelna – průkopník otevřeného bankovnictví

Regulace trh obvykle neotvírají a přeceňovaná směrnice PSD2 je toho do jisté míry důkazem. Zda se bankovní sektor opravdu otevře a digitalizuje, záleží v prvé řadě na bankách samotných. Revoluci nedělají úředníci, ale lidé s vůlí, chutí a přesvědčením. Mnoho z nich je i v bankách. Zkušenosti České spořitelny přiblíží Martin Medek.

Ochrana mobilních bankovních aplikací

Bezpečnost mobilních zařízení ne vždy a ne dokonale drží krok s trendem svěřovat těmto nástrojům stále více citlivých dat a řídit přes ně důležité bankovní operace. Z pohledu architekta takových aplikací je proto důležité znát slabiny mobilních platforem a způsoby, jak se s nimi vyrovnat. Tomáš Rosa z Raiffeisenbank se ve své přednášce bude přehledově věnovat specifickým rysům mobilní kryptografie, ochraně integrity kódu aplikací a také biometrické autentizaci.

Který člověk je největší hrozbou pro počítačovou bezpečnost?

Programování je čistě lidská práce, žádná fyzika, žádná chemie. Když budeme na tvůrce software a celých informačních systémů stejně nároční, jako jsme na výrobce letadel, automobilů nebo dětských hraček, situace se v oblasti bezpečnosti rychle zlepší. Tomu věří Jan Nápravník ze SALAMANDR group, a ukáže vám, že to tak skutečně je.

Kompletní program najdete na webu konference.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Podívejte se na největší panorama z Marsu díky české službě 360cities

Chtěli jste se někdy projít po povrchu rudé planety? Nyní máte možnost zkusit to alespoň virtuálně díky panoramatické fotografii, kterou zveřejnila služba 360Cities. Mezinárodní tým sídlící v Praze provozuje největší internetovou kolekci panoramatických fotografií s geografickou lokalizací. Díky partnerství s Google Earth, Microsoftem, Nokia Maps a Flipboardem je jeho nabídka představována uživatelům po celém světě.