Finanční konference Otevřené cesty ukáže nejnovější fintechové trendy

Už 31. května 2018 na odborné konferenci Otevřené cesty zazní nejnovější trendy ve finančních službách, ukázky z praxe, zkušenosti odborníků i tipy na obranu proti online podvodům. Konferenci pořádá server Měšec.cz.

A na jaká témata se můžete těšit?

Kam kráčíš, PSD2?

Nový zákon o platebním styku otevřel třetím stranám přístup ke klientským datům. Jak velký je zájem o licence v České republice a jaké finanční služby banky a FinTech nabídnou spotřebitelům? Bankovní asociace vydala open-banking standard sjednocující pravidla pro přístup k platebním účtům. Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami a pro silné ověření zákazníků? To se dozvíme od Martina Vurma z PwC Česká republika.

Měření finančního zdraví

Lze na základě transakčních dat automaticky na míru vypočítat uživatelům aplikace jejich finanční zdraví a doporučit kroky k jeho zlepšení a přitom zachovat intuitivnost a jednoduchost aplikace? A dá se to využít ke zvyšování engagementu uživatelů s aplikací? To nám prozradí Jakub Sechter ze Spendee.

Platby v digitálním světě

V následujících několika letech se očekává, že bude existovat více jak 30 miliard chytrých zařízení, které budou připojené na internet a budou mezi sebou komunikovat. Součástí této komunikace může být i platba. Nicméně v tomto světě plastová platební karta a POS terminál nejsou relevantní, a proto bude David Brendl z Visa mluvit o evoluci platebních karet, POS terminálů a akceptaci obecně pro svět digitálních plateb.

Česká spořitelna – průkopník otevřeného bankovnictví

Regulace trh obvykle neotvírají a přeceňovaná směrnice PSD2 je toho do jisté míry důkazem. Zda se bankovní sektor opravdu otevře a digitalizuje, záleží v prvé řadě na bankách samotných. Revoluci nedělají úředníci, ale lidé s vůlí, chutí a přesvědčením. Mnoho z nich je i v bankách. Zkušenosti České spořitelny přiblíží Martin Medek.

Ochrana mobilních bankovních aplikací

Bezpečnost mobilních zařízení ne vždy a ne dokonale drží krok s trendem svěřovat těmto nástrojům stále více citlivých dat a řídit přes ně důležité bankovní operace. Z pohledu architekta takových aplikací je proto důležité znát slabiny mobilních platforem a způsoby, jak se s nimi vyrovnat. Tomáš Rosa z Raiffeisenbank se ve své přednášce bude přehledově věnovat specifickým rysům mobilní kryptografie, ochraně integrity kódu aplikací a také biometrické autentizaci.

Který člověk je největší hrozbou pro počítačovou bezpečnost?

Programování je čistě lidská práce, žádná fyzika, žádná chemie. Když budeme na tvůrce software a celých informačních systémů stejně nároční, jako jsme na výrobce letadel, automobilů nebo dětských hraček, situace se v oblasti bezpečnosti rychle zlepší. Tomu věří Jan Nápravník ze SALAMANDR group, a ukáže vám, že to tak skutečně je.

Kompletní program najdete na webu konference.

Total
0
Shares
Další články