Zombieland, Betas, Onion. Pomozte Amazonu vybrat nové seriály

Amazon zveřejnil 14 pilotních epizod ke komediálním a dětským seriálům. Realizace se ale mohou dočkat jenom některé a jedním z kritérií jsou i hlasy uživatelů internetu. Na všechna videa se můžete (s trochou snahy) podívat i vy a svými názory pomoci na svět těm seriálům, které vás nejvíc zaujmou.

Tady z Česka to tak možná úplně nevypadá, ale svět televize a videa se rychle mění. Bohužel, když si připomenete náš článek Proč v Česku nemáme filmy a seriály online a kdy se to změní, který je už z roku 2011, zjistíte, že se nezměnilo prakticky nic. Služby jako Netflix, Hulu a Amazon, donedávna pouzí “překupníci”, nicméně mezitím rozhodně nespaly a začaly se vydatně vrhat i na produkci vlastního obsahu.

Pokud jste zaregistrovali nový seriál z původní produkce Netflixu House of Cards, uvedený teprve letos v únoru (a velice dobrý!), nejspíš vás napadlo, že to je výjimečná záležitost. A nejste rozhodně jediní, jak dokazuje třeba nedávný článek Forbesu nazvaný What Netflix’s ‘House of Cards’ Means For The Future Of TV. Tenhle “televizní seriál” se totiž vykašlal na veškerá zavedená schémata, Netflix uvedl všechny díly najednou online a zdatně využívá i big data.

Tradiční producenty a distributory kvalitního televizního obsahu rozhodně není na čase házet přes palubu (viz třeba HBO a seriály jako Hra o trůny), z rozšiřování jejich tradičních lovišť do světa online máme ale pochopitelně radost. Představa, že máte za pár dolarů k dispozici takové množství filmů a seriálů, za jaké byste i v Levných knihách nechali statisíce, se musí zamlouvat snad každému (a zároveň ho dráždit, žije-li tady). A i proto nás těší, že ve svém úsilí nepolevuje ani další tradičně internetová společnost – Amazon.

Ten nyní na svých stránkách představil pilotní epizody šesti dětských a osmi dospělých seriálů, které mají šanci doplnit jeho kolekci 33 tisíc audiovizuálních děl dostupných přes Amazon Instant Prime Video. Podpořit je můžete vyplněním krátkého dotazníku, samozřejmě nejdřív doporučujeme se alespoň na některé nejdřív podívat. Nás přirozeně zaujal nápad na seriál podle filmu Zombieland a zajímavě vypadá i startupový sitcom ze Silicon Valley o partě beta-samců Betas nebo animovaná sci-fi komedie Dark Minions.

Určitě si ale najdete i vlastní favority, když si celou nabídku pilotů projdete, my jsme se při tom dobře pobavili. Musíte ovšem překonat pár překážek daných právě tím, že jste z méně rozvinuté části světa. Jednak je třeba se zaregistrovat do zmíněné služby Instant Prime Video, Amazon ji nicméně nyní nabízí na měsíc zdarma a celý proces je jednoduchý, obzvlášť máte-li existující účet na Amazonu.

Kromě toho pak musíte Amazonu namluvit, že nejste z Česka ale z USA (pokud tak ještě nečiníte), k čemuž se dá využít řada různě složitých řešení s různými výhodami a nevýhodami – od instalace jednoduchého rozšíření prohlížeče až po VPN nebo změnu DNS. Nechceme vás k ničemu konkrétnímu navádět (sledování mimo USA je obvykle porušením podmínek, takže v Česku je vlastně paradoxně horší chtít za něco platit, než si legálně stáhnout kradenou kopii), ale pokud budete chtít, stačí vám chvilka s Googlem.

Aktuální krok Amazonu nám dělá radost z mnoha důvodů a čím větší bude nezávislost podobných služeb na licenčních smlouvách zatížených tradičními schématy, tím lépe. Netflix, Hulu, Amazon a konec konců i YouTube a další si dnes pro svou potřebu ve velkém financují vlastní obsah nebo ho nakupují od nezávislých tvůrců, a pokud jim navíc budeme moci mluvit do výběru, i když to může být z větší části spíš tah marketingový, nemáme k tomu co dodat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Abeceda osobní značky

Mít vypracovanou svoji osobní značku se rozhodně hodí, už jen proto, že snadněji seženete někoho, kdo vám bude chtít platit za práci. Dosáhnout dobré osobní značky ale v praxi dá pořádný kus práce. Dnešní infografika vám poradí co dělat, abyste šli svému štěstí naproti.