Známe program Startup Summit 2015 – vystoupí ředitelé korporací, investoři i zakladatelé úspěšných startupů

Konference Startup Summit 2015 si dala za úkol propojit osobnosti z velkých firem se startupy a navázat oboustranně prospěšnou spolupráci. Na právě zveřejněném programu naleznete známá jména velkého byznysu, například Tomáše Budníka (generální ředitel O2) nebo Andreu Hepnerovou (výkonná ředitelka českého SAPu). Kromě nich se můžete těšit na panelové diskuze s investory a zakladateli, řízený networking nebo na Startup Summit Pitch.

Konference Startup Summit 2015 si dala za úkol propojit osobnosti z velkých firem se startupy a navázat oboustranně prospěšnou spolupráci. Na právě zveřejněném programu naleznete známá jména velkého byznysu, například Tomáše Budníka (generální ředitel O2) nebo Andreu Hepnerovou (výkonná ředitelka českého SAPu). Kromě nich se můžete těšit na panelové diskuze s investory a zakladateli, řízený networking nebo na Startup Summit Pitch.

“Startupy a velké firmy jsou dva různé světy, které se nechápou, a přitom si mají toho tolik co nabídnout. Startup Summit 2015 má za cíl je přiblížit, ukázat pohledy a zkušenosti z obou stran barikády. A vlastně tu barikádu úplně strhnout, alespoň na jeden den,” říká o konferenci Ondřej Hoza, její hlavní koordinátor, a dodává: “Ze Startup Summitu si má účastník odnést hlavně myšlenku, že spolupráce startupů a korporací dává smysl, příklady, jak může vypadat, a postupy, jak jí (ne)začínat.”

Rychlejší inovace, levnější akvizice nových zákazníků a schopnost přilákat nejlepší talenty dělají ze startupů nové ekonomické jednotky, jejichž služeb čím dál častěji využívají korporace i v České republice. Právě o tom, jak spojit síly bude Startup Summit 2015, který se uskuteční 15. října v pražském SaSaZu.

Korporace a startupy

Generální ředitel O2 Tomáš Budník, Kamil Pošvic z České spořitelny, Petr Palán z MSD a výkonná ředitelka českého SAPu Andrea Hepnerová budou mluvit o spolupráci se startupy ze strany korporací. Zkušenosti z druhé strany nabídne Founders panel, kde budou diskutovat o B2B sales, hledání dodavatelů a obchodní spolupráci s velkými hráčemi nejznámější osobnosti startupové scény: zakladatel Slevomatu, Dámejídlo a Rohlík.cz Tomáš Čupr, zakladatel Bonami Václav Štrupl, CEO Twisto Michal Šmída, CEO Benefi Pavel Matoušek a Zdeněk Cendra za CDN77.

Propojení inovací a peněz

Unikátní budou přednášky na téma propojování startupů a korporací. Jako nositelé celého tématu Startup Summit 2015 vystoupí hned čtyři řečníci, dva čeští a dva zahraniční. „To, kde se můžou velké firmy učit od startupů, je právě přístup k řešení problémů: pokud ve startupu existuje problém, je vyřešený za dva týdny, kdežto v korporaci za půl roku,” vysvětluje první speaker v programu – Filip Dřímalka, majitel EF1 a konzultant v oblasti digitálních inovací. Startupy na zakázku dělá pro PPF nebo Raiffeisenbank firma Creative Dock. O tom, jak vlastně outsourcing inovací funguje bude mluvit přímo její zakladatel Martin Pejša.

filip dřímalka

Startup Summit přivítá také dvojici zahraničních speakerů. Mariusz Jarzebowski pracoval jako projektový manažer pro Steva Jobse a pomáhal hledat nové příležitosti Microsoftu. Na konferenci bude mít výstup o tom, co podle něj definuje startup. Philip Staehelin je Managing Partnerem pražské kanceláře společnosti Roland Berger. Předtím zastával 4 roky pozici generálního ředitele CCS, dále exekutivní pozice ve firmách A.T. Kearney, T-Mobile, Accenture nebo UniCredit Investment Bank. Jeho tématem jsou způsoby externalizace inovací ve velkých firmách a úskalí, které jednotlivé možnosti přinášejí.

PITCH

Startup Summit 2015 dá navíc 10 vybraným startupům možnost představit se před celým publikem pražského SaSaZu, a to v tzv. Startup Summit Pitch. Ten bude mít formát tříminutové prezentace, stejný čas je pak vyhrazen otázkám panelu investorů. Ptát se budou Ondřej Bartoš (Credo Ventures), Dušan Zábrodský (Rockaway), Michal Zálešák (Czech ICT Alliance), Tomáš Matějček (Miton), Petr Borkovec (BIG) a Adam Kočík (J&T Ventures). Ve stejném složení pak proběhne Investors panel na téma rizikového kapitálu a investování do startupů.

ss speakers 1

Konference se uskuteční 15. října 2015 v SaSaZu. Cena vstupenek startuje na 4000 Kč bez DPH, speciální 40% sleva je vyhrazena pro všechny startupisty.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kupte si dítě se slevou!

U příležitosti Pomněnkového dne, který upozorňuje na ztracené a pohřešované děti, připravila agentura Loosers pro Linku bezpečí e-shop s dětmi a speciální slevové nabídky na slevových serverech. Vybrat si můžete třeba "talentovaného, velmi živého" Roberta, nebo "krásnou, tichou" Terezku. Samozřejmě se slevou.