Zen, zázraky, zemřelí, Tinder: Všechno, co Češi potřebovali minulý týden zjistit na webu

Na webu najdete všechno. A lidi to všechno fakt zajímá. Důkazem jsou skokani ve vyhledávání na Seznamu z minulého týdne. Ta totiž obsahuje opravdu na co pomyslíte: úmrtí, pohřeb, zázrak, online lásku a taky trochu praktičnosti: reflexní pásky pro chodce.  

Trochu se divíme, že heslo “šikana učitelky video” si našlo až sedmé místo. Za aplikací Size&Style Asistent, která vybírá správnou velikost podprsenky. A teď už jsme obsáhli opravdu už úplně všechno.

1. Bořek Šípek pohřeb – nárůst hledanosti o 18 388 %

Druhé místo z minulého vydání má přirozené pokračování. Ano, už před 14 dny jsme si na internetu našli, že zemřel Bořek Šípek, ale teď bylo potřeba, aby se s ním rozloučili jeho nejbližší. Takže zatímco předtím se psaly nekrology o architektově práci, teď se v médiích řešilo, že Leona Machálková si na smuteční obřad najala ochranku od Karla Gotta nebo že Dagmar Havlová přišla v příliš syté červené rtěnce. A aby toho nebylo málo, v centru zájmu byla i samotná rakev, na které byly záhadné barevné pruhy. Mysterium hodné vesmírného spiknutí, že ano?

2. Vladimír Růžička manželka – nárůst hledanosti o 15 473 %

Rádi bychom změnili téma alespoň na stříbrné příčce, ale bohužel… Vladimír Růžička teď nemá nejšťastnější období. Čelí obvinění v korupční kauze a jako na potvoru klid nemá ani doma. Jeho manželka se dlouhodobě potýkala s vážnou nemocí, které minulý týden podlehla. Trenér s jejím odchodem ztratil psychickou oporu a lásku ze základní školy. Je to doják, tady dochází humor i nám…

3. Šungit – nárůst hledanosti o 2 946 %

Tak pojďme si spravit chuť a vyhejtovat zase nějaký ten šunt…tedy pardon, šungit. Hitem internetu je teď právě tento tzv. čertovský kámen, z nějž si můžete vyrobit kouzelnou vodu, která vám svými blahodárnými a harmonickými účinky obrátí život vzhůru nohama natolik, že se z nabytého zenu ani nevzpamatujete. Jenže pozor, cesta k cíli chvíli trvá. Nejdřív kámen totiž musíte aktivovat tak, že ho 2 – 3 minuty povaříte, pak ho nasypete do láhve, zalijete vodou a za 72 hodin si může vesele loknout. Snad vám to vyléčí chorou mysl, protože vařit a pít kámen z Ruska…? Radši vodku. Na zdraví!

Ovšem nějaké ty zázraky kamenu neupřeme – třeba z jakého jiného důvodu může mít tohle video přes tisícovku zhlédnutí?

4. Reflexní pásky pro chodce kde koupit – nárůst hledanosti o 1 259 %

Chodit potmě po silnici už od soboty není jen tak! Novela zákona totiž nařizuje, že musíte mít na sobě nějaké reflexní prvky. Čechy tedy logicky zajímalo, kde se takové věci dají koupit. Ale dobrá zpráva je, že když vás v prvních měsících platnosti načapá policie a zjistí, že vaše oblečení ve tmě vůbec nesvítí, nedá vám pokutu, ale reflexní pásek zdarma. Pomáhat a chránit, ne? Snad to pomůže výrazně vylepšit smutné statistiky, protože v uplynulých třech letech zemřelo na silnicích 523 chodců, z toho 303 v noci.

5. Tinder seznamka – nárůst hledanosti o 2 441 %

Člověk internetový už dělá online všechno – včetně shánění sexuálních interakcí. Řeč tentokrát není o pornu, ale o internetových seznamkách. Jaro na Čechy asi leze v předstihu, protože mezi pětici skokanů minulý týden vyšvihli Tinder. Anebo je zvýšený zájem o tuto aplikaci naopak způsoben dlouhými zimními večery, kdy se nám nechce ven, a tak hledáme na sítích ten největší a nejvtipnější bizár?

tindr

yoshi tinder

apple tinder

tinder in syria

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Chytrých brýlí přibývá, Google dodal novou energii i ostatním

Jistě nejsme jediní, kdo netrpělivě očekává masový příchod jedné z nejzajímavějších technologických novinek posledních let. Hi-tech brýlí, které uživateli poskytnou nejrůznější informace v reálném čase i částečný přístup k rozšířené realitě. A nápad to není zdaleka tak jedinečný, jak by se mohlo zdát z pozornosti věnované projektu Google Glass. Podobný princip se již dlouho využívá v armádě a své přístroje začíná postupně nabízet celá řada firem.