Žebříček hledání minulého týdne opanoval mrtvý básník. Až pak Apríl

Žebříček vyhledávání na Seznamu si výjimečně získala kultura. Na první místo se dostal básník, který je navíc pár desítek let mrtvý. Není divu, že si o něm potřebovali Češi pár detailů ujasnit. Jestli kdy totiž nějaké věděli, tak jen díky jeho občanskému jménu. 

1. Otokar Březina – nárůst hledanosti o 118 727 %

Začneme zajímavým úkazem, který jsme v našem žebříčku neviděli už dlouho. Na první místo tentokrát nedosáhl ani bulvár, ani televize, ani žádné náhlé úmrtí. Stačilo, aby Andrejův deník vydal článek o platonické lásce skoro 90 let pohřbeného básníka Otokara Březiny. Jeho milá, Anna Pammrová, totiž žila na tu dobu poměrně netradiční život a byla průkopnicí ekologie a feminismu. Nás udivuje, že se víc nehledalo spisovatelovo občanské jméno, z které měl na základce legrácky snad každý. A teď hledejte. Nebo si ještě vzpomenete?

2. Recepty z vařených vajec – nárůst hledanosti o 888 %

A pozor, minulé velikonoční vydání má své dozvuky. Protože co jste si vykoledovali, to si taky musíte sníst. Takže Češi natvrdle (jako každý rok) hledali recepty na pomazánky a jiné dobroty z vajec natvrdo, doufajíce, že tentokrát objeví něco zcela unikátního, co bude chutnat víc jako svíčková. Sláva, máme to za sebou a víme, že všeho moc škodí, takže necháme slepice v Babišových klíckách zase chvíli vydechnout. No ne?

3. Blanka Bohdanová životopis – nárůst hledanosti o 9 819 %

Kdo byl minulý týden hostem ve Všechnopárty u Karla Šípa? Jasně, Blanka Bohdanová. Povídala o tom, že před rokem pověsila herectví na hřebík a že je ráda, že není mladou herečkou dneska, protože by byla pořád v titulcích bulváru. A navíc všude píší váš věk. Dalšími hosty byl asi nejslavnější český stolní tenista Petr Korbel a zpěvačka Martina Barta.

4. Apríl, aprílové vtipy – nárůst hledanosti o 2 451 %

Duben, ještě tam budem. Na vymýšlení aprílových žertíků je tedy za kamny spoustu energie a zaplavují celý internet. Například Mark Hamill – představitel Luka Skywalkera – chtěl naboostovat svůj účet na Twitteru, když slíbil, že pokud dosáhne milionu followerů, odhalí velký spoiler z epizody VIII. Ale ouha, APRÍL! V českých luzích zabodovaly upravené Mapy.cz, v kterých uměl číst každý, kdo aspoň občas otevře noviny.

5. Tibet – nárůst hledanosti o 1 463 %

Návštěva čínského prezidenta měla krom řady úkazů, nad kterými zůstával zdravý rozum nevěřícně stát, i jednu pozitivní věc. Češi se začali zajímat o problematiku Tibetu. Když na zdejší půdu několikrát zavítal nejslavnější Tibeťan Dalajláma, neudělalo to s místním veřejným míněním tolik, jako když se tu minulý týden stavěly čínské potěmkinovské vesnice a zakazovaly se vylepovat vlajky symbolizující tuto malou okupovanou zemičku v Himalájích.

Total
0
Shares
Další články