Zásilkovna má v Česku již 2000 výdejních míst, do konce roku jich přibyde dalších 1000

Česká technologicko-logistická firma Zásilkovna v Česku otevřela již své dvoutisící výdejní místo. Na Slovensku jich má firma již 500. Za celou skupinu Packeta, majitele Zásilkovny, dosáhl začátkem září 2019 počet výdejních míst 2920. Cílem Zásilkovny je mít do konce letošního roku jen v samotném Česku 3000 výdejních míst, za celou skupinu pak 4500.

„Současné tempo navyšování výdejních míst ukazuje, že jsou naše cíle pro letošní rok reálné. Chceme samozřejmě stále růst v České republice, nicméně větším motorem růstu budou v budoucnu určitě zahraničí trhy. Aktuálně nám nejrychleji výdejní místa přibývají v Maďarsku a Rumunsku,“ říká Simona Kijonková, spolumajitelka a CEO Packeta a zakladatelka Zásilkovny.

Nepřehlédněte: Jak se chce Zásilkovna do 3 let stát globální logistickou platformou

Unikátní koncept výdejních míst vymyslela Simona Kijonková v roce 2010. Jejich obliba u zákazníků stále roste. V celkovém objemu přepravovaného zboží jde v současné době kolem 40 % objednávek přes internet právě na výdejní místa. Jejich hlavní výhoda je v tom, že se dokáží přizpůsobit časovému harmonogramu a potřebám zákazníka a ten si tak zásilku může vyzvednout ve chvíli, kdy se mu to hodí. Pomáhají také obchodům, kde jsou umístěna, a to především v komunikaci se zákazníky a samozřejmě také s podporou prodeje.

Skupina Packeta, kam spadá Zásilkovna a dalších devět evropských firem, měla v loňském roce obrat 790 milionů korun. V meziročním srovnání šlo o 70% nárůst. Počet přepravených zásilek byl 11 milionů.

V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 1,3 miliardy korun a 18,5 milionů přepravených zásilek. Hlavním hybatelem růstu jsou nové projekty a inovace. V současné době pracuje projektový a IT tým na desítkách nových projektů. Zmínit lze například doručování do kufru, projekty v oblasti plateb, P2P doručení nebo prohlubování spolupráce s technologickými společnostmi Liftago nebo Twisto. O těchto projektech jsme víc psali tady.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Super Bowl je tu, a s ním i reklamy. Tedy skandály, rekordy i pochybný úspěch virálů

Je to jeden z nejdražších reklamních prostorů. Aby taky ne, když se letos na Super Bowl bude dívat podle některých odhadů skoro 200 milionů Američanů. Svátek je to proto nejen sportovní, ale právě i reklamní. Honba za virálním šířením se projevuje naplno. Pro některé to už dopředu znamená zákaz vysílání, jiným se to vyplácí. Které spoty letos narazily, a jak dlouhý úspěch si skutečné virály vlastně zajistí?