Zapomeňte na drahé HR konzultanty, Hiri.cz slibuje pomoc (nejen) lidem, kteří hledají práci. Zatím zdarma

Víte, jaké jsou vaše kvality, co očekáváte od práce a co byste měli zlepšit, pokud chcete dělat práci svých snů? Na tyhle otázky slibuje odpovědi nový projekt Hiri.cz. A na rozdíl od (ne zrovna levných) HR a kariérních konzultantů úplně bezplatně.

Na portálu je možné díky různým testům zjistit, kde jsou vaše silné stránky pro různé pozice a kde jsou skryta případná rizika. Výstupy jsou zjednodušeny tak, aby byly srozumitelné i široké veřejnosti, co se často o zprávách pro personalisty a psychology říct nedá.

Za vývojem Hiri stojí pracovní portál StartupJobs a společnost cut-e, poskytovatel online psychometrických nástrojů pro výběr, hodnocení a rozvoj zaměstnanců. „Byli jsme dlouhodobě nespokojeni se situací na trhu práce, kdy jsou kandidáti do firem často vybíraní na základě životopisu a bez jakékoliv zpětné vazby na sebe, své skutečné schopnosti a dovednosti,“ vysvětluje motivaci pro založení Hiri.cz Filip Mikschik, zakladatel StartupJobs.

„Standardní cena podobné diagnostiky pro naše klienty se, dle objemu, pohybuje v rozmezí 399 – 1999 Kč. My jsme se však rozhodli podpořit trh práce v ČR a uvolnili jsme dohromady částku více než sedm milionů korun tak, aby se cca 5000 osob mohlo otestovat zcela zdarma,“ říká Filip Hrkal, zakladatel cut-e.

Hiri.cz

O co jde

Při testování je možné vybrat si z nabídky deseti nejčastějších pracovních pozic v Česku – od pracovníka call centra přes manažera prodejního týmu po IT analytika. Pro veselejší povahy je pak na výběr velitel kosmické lodi nebo závodní jezdec. Tvůrci ale mysleli také na lidi, kteří vysněnou práci nemají a mohou si vybrat „ještě ani nevím.“

Dle výběru konkrétní pozice musíte vyplnit několik dotazníků zaměřených na měření schopností, kompetencí a motivace. Není přitom možné mít špatný nebo dobrý výsledek – každý z nás je jiný a každý se tak na základě svých vlastností hodí na jiné pozice.

Pak následuje několik testů například na logické myšlení, porozumění psaných informací nebo třeba reakční čas, opět v závislosti na zvolené pozici. Ty už ale jsou časově omezeny a na základě jejich výsledků zjistíte, jestli jste v dané oblasti pod, na, nebo nad průměrem lidí v České republice. Díky tomu snáze odhadnete směr, kterým by se vaše kariéra měla zaměřovat.

Osobní pohled

Pro potřeby tohoto článku jsem testy vyplnil i já. V nabízených možnostech moje vysněná pracovní pozice, kterou miluji (novinařina), samozřejmě na výběr nebyla. Zatvářil jsem se ale, že ještě ani nevím, a chtěl jsem vědět, jestli se na něco podobného vůbec hodím.

První dva dotazníky – měření schopností (kompetencí) a měření motivace – jak bylo zmíněno výše, nejdou vyplnit špatně. Po asi půlhodince jsem vyplnil oba a výsledky nebyly překvapivé. Pokud někdy přemýšlíte nad svými silnými a slabými stránkami, v podstatě se nedozvíte nic nového.

Další skupina testů (logické myšlení, porozumění číselným informacím a porozumění psaným informacím) skrývá různé úlohy, které vyplňujete na čas. Na základě výsledků zjistíte, jestli jste lepší, nebo horší, než je průměr v populaci. Já byl lepší.

Zjistil jsem, na jakou pozici se hodím? Ne, konkrétní návrhy jaksi chyběly. Ale pokud to chápu správně, tak v podstatě na všechny. Na konci vyhodnocení ale, samozřejmě, najdete odkaz, pomocí kterého můžete kontaktovat odborníka. A na domluveném setkání za 1799 Kč s ním můžete konzultovat své výsledky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Web týdne: Becherovka.com

Kolegové ze Symbia připravili globální web pro jeden z tradičních českých lovebrandů. My jsme se při té příležitosti rozhodli založit nový vizuální seriál, ve kterém budeme ukazovat to nejzajímavější, co v českých digitálních agenturách vzniká.