ZačniTo.cz – další přírůstek do české crowdfundingové rodiny

Máte dobrý nápad a chybí vám prostředky pro jeho realizaci? Kromě klasických možností získání kapitálu můžete zkusit financování davem. Crowdfundingové portály totiž rostou jako houby po dešti. Právě v tuto chvíli vzniká další, který jako formu odměny nabídne i podíl na úspěšných projektech. 

ZačniTo.cz je portál kombinovaného crowdfundingu, který momentálně láká zajímavé projekty, aby se do něj zaregistrovaly. „Nezaměřujeme se pouze na umělce! Podporujeme startupy, ale i tradiční obory,“ hlásá na svém webu a vyjmenovává podporované kategorie: cestování, design, film, fotografie, hry, hudba, jídlo, kultura, média, móda, drobné podnikání, památky, publikování, řemesla, sport, technologie, umění, video, vzdělávání, zdraví, životní prostředí, žurnalistika.

Portál si z úspěšných projektů bere provizi od 6 do 8 procent. Projekty vyvěsí 1. října.

ZačniTo1

Pokud vlastní nápad nemáte, ale rádi byste naopak někoho jiného podpořili, můžete tak učinit od 10. října. Odměnou může být třeba i podíl na úspěšných projektech. ZačniTo.cz slibuje, že se jedná o atraktivní investiční příležitost pro širokou veřejnost, která generuje investorům podíly na zisku.

Přispívání davu se těší oblibě, české projekty si zapisují úspěchy i na velkých zahraničních portálech. Jedním z těch nových jsou třeba tyčinky s cvrčky, které se poměrně rychle blíží svému cíli.  Lavinu zájmu vyvolaly i ponožkoboty. A o pár měsíců dřív se na Kickstarteru podobně dařilo českému systému Angee.

V tuzemsku obvykle portály desítky milionů korun nevybírají, ale i tak dokážou zafinancovat zajímavé projekty. Nejznámějšími českými crowdfundingovými weby jsou Startovač či HitHit. Podíl nejen na zveřejňovaných projektech, ale i sám na sobě, nabídl taky loni spuštěný Penězdroj (psali jsme zde). Za rok se chlubí 13 úspěšnými projekty za zhruba 1,37 milionu korun.

Total
0
Shares
Další články