Yahoo Answers už žádné odpovědi nevydá, v květnu skončí

Společnost Yahoo oznámila, že její sociální Q&A platforma Yahoo Answers ukončí činnost 4. května. Od 20. dubna nebudou už uživatelé moci vystavovat na stránkách všetečné otázky ani své bodré odpovědi.

„Yahoo Answers ukončuje činnost 4. května 2021 (východního času) a počínaje 20. dubnem 2021 (východního času) bude webová stránka Yahoo Answers v režimu jen pro čtení,“ stojí ve stránkách. „Nebudou provedeny žádné změny v jiných vlastnostech nebo službách Yahoo ani ve vašem účtu Yahoo. Další informace o vypnutí služby Yahoo Answers a způsobu stahování dat najdete na této stránce nápovědy.“

Podle stránky FAQ, na kterou oznámení odkazuje, verze Yahoo Answers „jen pro čtení“ bude dostupná pouze mezi 20. dubnem a 4. květnem. Poté Yahoo Answers zmizí z online prostoru a přesměruje uživatele, kteří se pokusí o přístup, na hlavní stránku Yahoo.

Yahoo Answers se spustily v červnu 2005. Stránky byly nekonečnou studnicí výkvětu internetové moudrosti a inspirací pro bezpočet memů díky šíleným otázkám a ještě šílenějším odpovědím. Titulní strana Yahoo Answers je momentálně plná konspiracemi protkaných otázek o smrti George Floyda, prezidentství Joea Bidena a holocaustu.

Před vypnutím stránky mohou uživatelé stáhnout z Yahoo Answers všechna svá data, obsah musí být vyžádán do 30. června 2021. Podle serveru The Verge Yahoo Answers zaslal aktivním členům komunity Yahoo Answers dodatečnou zprávu vysvětlující vypnutí:

„Yahoo Answers jsme spustili před šestnácti lety, abychom pomohli lidem po celém světě se propojit a sdílet informace,“ začíná zpráva Yahoo. „S vámi a miliony dalších uživatelů jsme vybudovali nejlepší místo na webu, kde jste mohli klást otázky a odpovídat na nejrůznější témata a vytvořit tak komunitu globálního sdílení znalostí. I když jsme nemohli být pyšnější na to, čeho jsme společně dosáhli, dnes vám oznamujeme, že jsme se rozhodli ukončit činnost Yahoo Answers 4. května 2021.“

„Zatímco Yahoo Answers byla kdysi klíčovou součástí produktů a služeb Yahoo, v průběhu let popularita klesala, jak se měnily potřeby našich členů,“ pokračuje prohlášení. „Za tímto účelem jsme se rozhodli přesunout naše zdroje od Yahoo Answers, abychom se zaměřili na produkty, které lépe slouží našim členům, a budou v souladu se závazkem Yahoo být zdrojem prémiového důvěryhodného obsahu.“

Yahoo rovněž poskytlo e-mailovou adresu — yahoo_answers_sunset@verizonmedia.com — uživatelům, kteří by chtěli společnosti vyjádřit upřímnou soustrast nebo pogratulovat ke strategickému rozhodnutí.

Zdroj: Mashable.com

Total
1
Shares
Další články