Druhý ročník Women Startup Competition představí nové startupy vedené ženami

V České republice bylo podle průzkumu Aspen Institute Prague v roce 2016 téměř 150 startupů. Pouze 19 procent z nich však zakládala nebo spoluzakládala žena. Zahraniční výzkumy přitom dokazují, že se takovým startupům daří výrazně lépe než čistě mužským. Přesto je podíl žen ve startupech velmi malý. I proto Women Startup Competition již druhým rokem představuje startupy vedené ženami s cílem podpořit je a motivovat k podnikání i další. 

O vítězství bude bojovat 8 žen z řad českých či slovenských startupů. Vítězka získá možnost reprezentovat Českou republiku v Londýně a mnoho dalších cen.

Ženský prvek

Finálové startupy získají kromě zpětné vazby od odborníků možnost zaujmout investory, účast na boot campu, mentoring, ale také hmotné ceny, mediální zviditelnění a spoustu dalšího. Přihlásit se může každý startup, kde je mezi zakladateli zastoupena alespoň jedna žena, a to do 1. února 2018 zde.

Všechny vybrané finalistky a jejich dvouminutový pitch v angličtině si bude možné poslechnout již ve druhém kole soutěže Women Startup Competition. To proběhne 7. února v prostorách Impact Hubu v Praze.

Užít si večer, nasát atmosféru nabitého startupového prostředí, navázat nové kontakty či podpořit svoji favoritku může kdokoliv. Registrovat se můžete zdarma zde.

Na evropské úrovni se akce koná již pátým rokem, v České republice jde o druhý ročník. V minulém roce vyhrála firma Frusack, startup nahrazující igelitové sáčky kompostovatelnými pytlíky, kterou založily sympatické mladé ženy Tereza Dvořáková a Hana Němcová. Autorky získaly nápad, který může pomoci odstranit z trhu igelitové sáčky, jež ničí životní prostředí.

Total
0
Shares
Další články