WikiLeaks má další úlovek, zveřejňuje e-maily syrské vlády

Nejnovější aktivita WikiLeaks se výjimečně netýká amerických úřadů ani s nimi spolupracujících společností, jak jsme už celkem zvyklí z minula. Tentokrát se terčem stala syrská vláda a její e-mailová komunikace za posledních zhruba šest let.

Uniklé e-maily jsou datovány od srpna 2006 do března 2012 a WikiLeaks jich má celkem 2,4 milionu. Ačkoliv se zdá, že by měly být nepříjemné hlavně pro syrskou vládu, podle vyjádření WikiLeaks zveřejněná komunikace nepotěší ani na vlády západních mocností, o kterých prý ukáže, jak “jednu věc říkají a jinou dělají”. E-maily pocházejí z celkem 680 domén spojených s činností syrské vlády, kromě ministerstev také od vlivných jednotlivců vládnoucí politické strany a společností spolupracujících s vládou.

Protože e-mailů je hodně a nelze u všech ověřit pravost, WikiLeaks připouští, že nemusí pravé být všechny. Organizace si nicméně je jistá, že naprostá většina z nich pravá je. Ty e-maily, na kterých budou stát reportáže médií podílejících se na zveřejňování obsahu komunikace, samozřejmě jsou ověřovány.

Jedním z cílů publikování e-mailové komunikace je podle WikiLeaks pochopit zájmy jednotlivých stran v současné syrské občanské válce a na základě toho moci přijít s řešením, které by pomohlo konflikt vyřešit k co největší spokojenosti všech zúčastněných.

Via WikiLeaks

Total
0
Shares
Další články