Vyzkoušejte simulátor CIA – špehujte uživatele internetu

Simulátor programu PRISM aneb jak se stát datovým magnátem snadno a rychle. Data Dealer si prostě dělá legraci ze současného průšvihu amerických tajných služeb.

Představte si, že máte pod kontrolou data milionů uživatelů a můžete si s nimi dělat co chcete. Máte? Nebo vám nestačí představivost? Přesně pro vás je tu Data Dealer. V parodické hře si totiž můžete založit vlastní Smoogle nebo Tracebook a vesele sbírat a prodávat osobní data svých uživatelů.

“Buďte jako Larry Page, Mark Zuckerberg nebo třeba Edward Snowden,” hlásá oficiální stránka projektu. Data Dealer je v podstatě parodií na americký bezpečnostní program, v rámci kterého agenti Spojených států sledovali nejen své vlastní občany, ale, jak se ukazuje poslední dobou, i třeba evropské diplomaty.

Jednoduchou srandičku vyvinuli rakouští Cuteacute s tím, že hra by měla upozornit na problémy a rizika internetu při zacházení s osobními daty. Ačkoliv je hra zadarmo, na Kickstarteru už za prvních deset dní vydělala necelých patnáct tisíc dolarů.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články