Vychytávky pro digitální nomády a lidi v pohybu

Digitální nomádi jsou speciální živočišný druh. A jako takový potřebují speciální aplikace a programy, které jim usnadní život. Podobně jako ti, kteří rádi a často cestují. Inspirujte se.

Vybírali jsme ty nejzajímavější podle maqtoob.com. Na plný seznam se podívejte na www.helloworld.cz.

Dokumenty

Docady

Naskenujte si všechny důležité dokumenty či doklady. Díky Docady budete mít vše hezky zorganizované do kategorií a vždy po ruce prostřednictvím chytrého telefonu.

PandaDoc

Není třeba zasílat žádosti a smlouvy e-mailem. Přes PandaDoc snadno smlouvy vytvoříte, nasdílíte a dokonce i opatříte elektronickým podpisem.

Docracy

Nemusíte shánět právníky pokaždé, když potřebujete jednoduchou smlouvu. Docracy je otevřená databáze právních dokumentů. Všechny dokumenty jsou v anglickém jazyce.

Bezpečnost

CrashPlan

Zálohujte, zálohujte, zálohujte… Data jsou cenný artikl, proto je zabezpečte a zálohujte s maximální pečlivostí. CrashPlan je navržen tak, aby jeho ovládání pochopil úplně každý – během několika kliknutí tak snadno nastavíte zálohování na disk nebo do vlastního CrashPlan cloudu. Program je k dispozici pro Windows, Mac a Linux.

Hola

V některých zemích jsou jisté weby zakázané (třeba Facebook, Twitter, YouTube). V takových případech je zapotřebí mít nainstalovanou solidní VPN, a to ještě předtím, než překročíte hranice. Přesně k tomu je určená Hola.

Produktivita

Trello

Spolupracuje vás na projektu víc? Trello je jednoduchá „nástěnka“, díky které budete mít neustále přehled o tom, kdo co dělá (pokud jej ovšem budete všichni důsledně sledovat). Odpadne tak nutnost vést nekonečnou e-mailovou komunikaci.

Wunderlist

Prokrastinujete? Neumíte si naplánovat úkoly? Zkuste jednu z nejlepších To-Dos aplikací. Svůj seznam úkolů můžete také sdílet s kolegy.

Disciplína

Momentum

Když jste vlastním pánem, je sebedisciplina zcela zásadním předpokladem úspěchu. Momentum vám umožní vytvářet nové návyky, sledovat pokroky a dosahovat svých cílů.

Freedom

Rozptyluje vás Facebook, brouzdáte na 9gagu a práce stojí? Buďte na sebe přísní a rozptylující webové stránky si zablokujte. Zaručeně vaše produktivita výrazně vzroste.

Komunikace

ClearChat

Pracujete na projektu s kolegy? Buďte v kontaktu prostřednictvím šifrovaného skupinového chatu. Vaše konverzace a soubory dorazí jen těm, kterým je pošlete.

Talky

Pokud preferujete komunikaci „face to face“ zkuste videohovory přes Talky. Nemusíte nic stahovat, nikde se registrovat nebo platit.

Lidé

Clarity

Potřebujete poradit? Proberte svůj problém se zkušeným podnikatelem, získejte odborné poradenství pro své podnikání bez ohledu na to, kde ve světě se zrovna nacházíte.

Meetup

Seznamte se s novými lidmi na akcích pořádaných místními komunitami po celém světě.

Cestování

Entrain

Přesouváte se často napříč časovými pásmy? Pro tělo je zátěž zvykat si na nové světelné podmínky, ale díky Entrain se vám podaří efektivněji sledovat rytmus vašeho těla a vy se tak můžete snadněji adaptovat.

A další

Silvrback

Chcete se o svá dobrodružství podělit s ostatními? Nemusíte si kvůli tomu dělat nový web. Stačí odlehčená blogovací platforma, jako je Silvrback.

Canva

Prezentace, infografiky, posty na blog, vizitky, webové bannery, plakáty, pozvánky… S touto opravdu jednoduchou drag-and-drop aplikací vám půjde tvorba vizuálních materiálů od ruky.

CodersClan

Potřebujete drobnou kodérskou prácičku? Obraťte se na profíky a máte obratem hotovo!

SuperTasker

Potřebujete opravit stránku ve WordPressu, vytvořit nové logo, nebo napsat tiskovou zprávu? Všechny možné i nemožné digitální úkoly můžete zadat dalšímu freelancerovi na SuperTaskeru, jednoduše a pohodlně.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kauza PRISM se rozrůstá, inspiruje i kreativce a marketéry

Bylo nebylo, jeden brýlatý týpek jednou poslal do světa prezentaci o tom, jak v CIA sledovali lidi. Hned je z toho celosvětový skandál a jeho život se proměnil v bondovku. Edward Snowden spustil lavinu, která možná změní celý internet. A jako vždy, když se dějí velké věci, řada lidí se dokázala chopit příležitosti.