Volba hráčů: Podívejte se na velké hlasování nejlepších Playstation her všech dob

Můžete si zahrát stovky nejrůznějších her. Každý rok vychází novinky, kterých se po světě prodá jen během prvního dne vždy několik milionů kusů. Střílečky, sportovní simulátory, adventury, strategie. Dítě i dospělý, každý si najde tu svou nej. Které videohry jsou ale vůbec ty nejlepší, jenž na PlayStationu kdy spatřily světlo světa?

Které tituly uchvátily nejvíc pařmenů a staly se legendami konzolových her? Komunita českých hráčů v tom už má jasno. Více než osm a půl tisíce z nich rozhodlo v projektu Volba hráčů o tom, kterých deset her považují za ty nejlepší pecky všech dob. A tohle jsou vítězové!

Do speciální ankety Volba hráčů se zapojilo přesně 8 557 hráčů, kteří zvolili žebříček deseti nejlepších Playstation her všech dob. Jednoznačné prvenství Češi přisoudili hře The Last of Us, pro niž hlasovalo 1 553 hráčů. S odstupem čtyři sta hlasů skončila na druhém místě novinka z loňského roku God of War a pomyslnou bronzovou medaili Češi pověsili na krk hře Zaklínač 3.

V doprovodné anketě pak fanouškovská komunita hlasovala i o nejlepší PlayStation hry ve virtuální realitě. Celkem zde hlasovalo 6 639 lidí, kteří zvolili jednoznačným hegemonem mezi VR hrami akční horor Resident Evil 7 (1899 hlasů). Daleko za ním skončila na druhém místě hra Gran Turismo sport (1006) a třetí Skyrim VR (762).

Tohle je kompletní žebříček nejlepších her, jak rozhodli čeští videohráči:

TOP 10 PS HER VŠECH DOB – počet hlasů

THE LAST OF US 1553
GOD OF WAR 1139
ZAKLINAC 3 901
UNCHARTED 4 693
HORIZON ZERO DAWN 622
GTA 5 564
CRASH 503
DETROIT 366
BLOODBORNE 345
METAL GEAR SOLID 1 264

TOP 10 PSVR HER VŠECH DOB

RESIDENT EVIL 7 1899
GRAN TURISMO SPORT 1006
SKYRIM VR 762
DOOM VFR 728
BATMAN ARKHAM VR 479
DRIVECLUB VR 300
RUSH OF BLOOD 270
MOSS 224
FARPOINT 202
THE PLAYROOM VR 201

1. The Last of Us

1553 hlasů

Videohra amerického studia Naughty Dog vznikla ještě pro systém PlayStation 3 v roce 2013 a nese i výraznou českou stopu. Na jejím vzniku se podílel i český vývojář Michal Mach. The Last of Us je dobrodružná akční hra s prvky survival hororu s kamerou z pohledu třetí osoby. Hráči se musejí skrývat před nepřáteli, v případě konfliktu se bránit střelnými či improvizovanými zbraněmi. Akční sekvence se střídají s průzkumem zničeného světa a hledáním cesty skrze ruiny měst, osady, stoky a další prostředí. Vedle fantastického příběhu a hratelnosti je potřeba vyzdvihnout také skvělý dabing, zvuk a také parádní české titulky.

2. God of War

1139 hlasů

Kultovní série s fantastickými příběhy. První díl byl vydán v roce 2005, ten nejnovější vloni. Stojí za ním vývojářské studio SIE Santa Monica Studio. Středem příběhu je spartský válečník Kratos, který byl svým pánem Áreem podveden a zmanipulován, aby zavraždil svou vlastní ženu Lysandru a dceru Calliope. Kratos se proto vydává na cestu pomsty proti svému bývalému pánovi. Tento příběh se postupem času rozvíjí a graduje. Pomstu olympským bohům má za sebou a tentokrát na něj čeká říše severských božstev a děsivých netvorů. Výpravné, akční dobrodružství je plné severské mytologie. Tato hra exkluzivně vydaná pro konzole PlayStation má navíc i české titulky.

3. Zaklínač 3

901 hlasů

Zaklínač 3 je RPG videohra s otevřeným světem a uzavření trilogie ze ságy o Zaklínači. Hru vyvinula a vydala společnost CD Projekt RED v roce 2015. Pro herní sérii Zaklínač je typický chytlavý příběh inspirovaný povídkami polského autora Andrzeje Sapkowského. Kromě zápletky se tvůrci rozhodli obohatit hru o další razantní vylepšení a jedním z nich je gigantický otevřený svět. Herní mapa je tak rozlehlá, že pouhé odemknutí všech oblastí vám postupným plněním úkolů zabere přinejmenším 60 hodin. Ve hře se navíc nachází nespočet prvků, které vám hraní ozvláštní a celkový herní čas zase o trochu prodlouží. Systém přidělování dovednostních bodů, hledání vzácných surovin, přijímání nejrůznějších podúkolů, prodávání a kupování všemožných zbraní, lektvarů, brnění či mastiček a pochutin. Tato hra zabaví na opravdu dlouhé hodiny, navíc disponuje i českými titulky!

4. Uncharted 4: A Thief’s End

693 hlasů

Čtvrté pokračování úspěšné herní série od slavného studia Naughty Dog vzniklo v roce 2016 exkluzivně pro konzole PlayStation. Dobrodružství hlavní postavy Nathana Draka nás v sérii Uncharted provází od prvního dílu, tedy od roku 2007. Při hraní této akční adventury se můžete těšit na, pro Uncharted typické, obrovské a krásně zpracované lokace, výborný systém ovládání, propracovanou umělou inteligenci nepřátel nebo třeba na množství skrýší s nejrůznějšími poklady. I tato hra obsahuje české titulky.

5. Horizon Zero Dawn

622 hlasů

Za touto akční hrou z roku 2017 stojí studio Guerrilla Games a Sony Interactive Entertainment. Hra nabízí postapokalyptický příběh planety, kde ruiny moderní civilizace pomalu zarůstají. Nadvládu nad světem převzali stroje, mechaničtí tvorové neznámého původu. Hlavní hrdinkou je mladá Aloy, statečná lovkyně s vytříbenými vlastnostmi pro přežití v nehostinném světě. Hra vám nabídne skvělé RPG zážitky a rozmanité souboje. To vše ve skvěle propracované krajině plné života.

6. GTA 5

564 hlasů

Grand Theft Auto V je nejrozsáhlejším a nejambicióznějším projektem, na jakém společnost Rockstar Games kdy pracovala. Hra s otevřeným světem, RPG, akční adventura vyšla v roce 2013. V Los Santos, rozlehlé, slunečné metropoli se snaží přežít a dosáhnout úspěchu tři velmi odlišní kriminálníci.

7. Crash

503 hlasů

Snad každý, kdo vlastnil Playstation nebo se jen zajímal o videohry už v 90. letech, musí znát statečného vačnatce Crashe Bandicoota a jeho sestřičku Coco. Tyto postavy se objevily ve třech dílech světoznámé herní trilogie, jež se stala naprostým bestsellerem ve své kategorii a řadu let inspirovala herní vývojáře. Jejich zábavnému a chytlavému příběhu se vývojáři rozhodli udělat v roce 2017 remaster.

8. Detroit: Become Human

366 hlasů

Adventura od studia Quantic Dream se stala jedním z hitů roku 2018. Futuristický thriller přináší dechberoucí herní zážitek. V silné příběhové kampani se přenesete do Detroitu v roce 2038 a vaším úkolem bude učinit obtížná rozhodnutí, která ovlivní nejen osud hlavních hrdinů, ale také celého města. Vžijete se do kůže tří humanoidních androidů vytvořených k tomu, aby sloužili lidem. Někteří roboti se ovšem vzepřou svému programu a Detroit tak stojí na prahu povstání. Hra je navíc k dispozici i s českými titulky!

9. Bloodborne

345 hlasů

Akční RPG videohra z pohledu třetí osoby vytvořena japonskou společností FromSoftware z roku 2015. Hra provádí hráče fiktivním městem Yharnam, jehož architektonický design je inspirován skutečnými místy jako Rumunsko nebo Česká republika. Celý svět by se dal zařadit pravděpodobně do viktoriánského období. Hráčovým hlavním cílem je najít a zničit zdroj nákazy, která dělá z lidí bestie.

10. Metal Gear Solid 1

264 hlasů

Akční hra byla vyvinuta firmou Konami a vydána na trh v roce 1998. Hra přinesla logické úkoly s prvky stealth akcí, které jsou dnes v mnoho hrách standardem. Byla natolik úspěšná, že vznikla v podobě rozhlasových her, komiksu či ve formě povídek. Její hlavní tvůrce Hideo Kojima nyní připravuje další unikátní herní kousek Death stranding, který vyjde exkluzivně na PlayStation 4 letos v listopadu, a dokonce i s českými titulky.

Total
0
Shares
Další články