Virgin America vezmou svého nejlepšího zákazníka do vesmíru

Při pohledu na hvězdnou oblohu se každý občas zasní o nedosažitelných vesmírných dálkách. Již brzy ale možná tak nedosažitelné nebudou. Vesmírná turistika je odvětvím budoucnosti, a to nejen pro ty, kteří disponují tučnými konty. O cestu do vesmíru se totiž dá i soutěžit – jako první cenu ji nabízí aerolinie Virgin America a v marketingu tak padla další hranice.

Aerolinky Virgin America se specializují na nízkonákladové lety s vysokou kvalitou služeb a hlavně něčím “tak trochu navíc”. Co přesně je tím myšleno vysvětluje motto firmy “To make flying good again”. Interiéry letadel jsou moderně vybaveny, objednávání jídel probíhá přes dotykové obrazovky, mění se světla a vše je doladěno melodickou hudbou. Při slavnostních akcích nechybí velké párty na palubě ani VIP celebrity. A v případě speciálních příležitostí po boku letadla dokonce letí firemní kosmická loď Virgin Galactic.

Společnost už se proslavila mimo jiné třeba natáčením reality show či filmu v prostorách letadel a teď přichází s dalším pozoruhodným pokusem o zviditelnění – soutěží, jejíž výherce získá zdarma cestu do vesmíru. Princip soutěže je jednoduchý a úderný, jen ne zrovna sociálně smířlivý. Kdo nasbírá v rozmezí mezi 8. srpnem letošního roku a 7. srpnem toho příštího nejvíce bodů, které se získávají za počet utracených dolarů, ten dostane šanci se vypravit s firemní vesmírnou lodí Virgin Galactic do vesmíru. Hodnota tohoto výletu se odhaduje na 200 tisíc dolarů plus další desítky tisíc na nejrůznějších poplatcích.

V budoucnu se nicméně plánuje i širší věrnostní program, který vás na seznam vesmírných cestujících dostane již za dva miliony nalétaných mil. Tímto si aerolinky bezpochyby získají zajímavou výhodu na trhu, protože konkurence je v tomto ohledu prozatím nemyslitelná. Všechno do značné míry stojí a padá se zakladatelem a hlavním vlastníkem společnosti Richardem Bransonem, ikonickým britským miliardářem, dobrodruhem a podnikatelem, který prorazil v mnoha oblastech obchodu díky svému vizionářskému přístupu.

Branson je jedním ze zakladatelů Virgin Galactic, jež je soukromou společností disponující výše zmíněnou vesmírnou lodí, která by měla v budoucnu zajišťovat vesmírnou turistiku. Právě díky současnému vlastnictví této společnosti i “obyčejných” aerolinií mají Virgin America šanci nabídnout ve své soutěži odměnu, jakou nemůže nabídnout žádná jiná letecká společnost. Jestli tato akce přinese žádanou loajalitu, to se ukáže až časem.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průzkum: Třetina Čechů je online 24/7

Jestli jste český muž, je docela slušná šance, že jste prakticky pořád online. A to nejen během běžného dne. Třeba na dovolené je online jen čtvrtina žen, ale celých 40 procent mužů s českým pasem. A podobné je to i při chůzi po ulici, při sledování televize nebo při ranním vstávání.