Videoinfografika odhaluje zajímavé statistiky o YouTube

Není pochyb o tom, že videomarketing se s rozvojem internetu stal jedním z nejúčinnějších marketingových nástrojů. Důležité ovšem je mít to správné publikum, a na to zase potřebujete místo, kde jej můžete oslovit. A přesně takovým místem je YouTube, kde 800 milionů uživatelů denně zhlédne přes 4 miliardy videí.

James Wedmore je marketingovým expertem, specializujícím se na online video a marketing přes YouTube. Před několika dny zveřejnil na svém kanálu na tomto serveru  videoinfografiku Video Revolution 2.0, která obsahuje několik zajímavých čísel a statistik o YouTube a jeho marketingovém potenciálu.

Dle Wedmora má 76 % marketingových pracovníků v plánu v roce 2012 zvýšit využití videoreklamy a začít intenzivněji pracovat s YouTube. Ačkoliv není zcela zřejmé, odkud tento údaj čerpal, vzhledem k působivým statistikám YouTube a efektivitě videoreklamy to nezní až tak neuvěřitelně. YouTube je třetí nejnavštěvovanější stránkou na světě, druhým největším vyhledávačem a vůbec největší platformou pro sdílení videí. Má 800 milionů unikátních uživatelů, denně na něm je zhlédnuto přes 4 miliardy videí a za minulý rok v součtu zaznamenal 1 bilion zhlédnutí. Video zmiňuje, že od doby, kdy Google YouTube koupil, jeho akcie stále stoupají, i když tady asi nelze než pochybovat, že hlavním důvodem tohoto příznivého vývoje je zrovna vlastnictví YouTube.

Zajímavé je i porovnání s dalšími sociálními sítěmi a toho, co jejich uživatelé stihnou za jednu minutu. Zatímco na LinkedIn se objeví 100 nových účtů, na Twiteru lidé odešlou 100 tisíc tweetů a na Facebooku se 277 tisíc uživatelů přihlásí, na YouTube každou minutu uživatelé přehrají 2,8 milionu videí. A roste i na mobilech. V roce 2010 přes svá přenosná zařízení zhlédli uživatelé na YouTube milion videí denně. O rok později, v roce 2011, se již tento počet ztrojnásobil a v současnosti je YouTube dostupné z nejméně 350 milionů mobilních přístrojů.

Obrovský zájem o videa potvrzuje i marketingová firma TopRank, která předpovídá 55% nárůst počtu videí a videomarketing popisuje jako nejlepší formu propagace. Statistiky YouTube nasvědčují tomu, že by se její předpověď mohla vyplnit.

Via ST

Total
0
Shares
Další články