Video Creation Marketplace propojí tvůrce z YouTube s marketéry

Tisíce tvůrců vydělávají na svém videu díky YouTube už nyní stovky tisíc dolarů ročně. A YouTube brzy umožní přímé propojení těch nejlepších s marketéry a značkami, které by o jejich služby mohly mít zájem.

Platforma pro sdílení videa YouTube otevřela v roce 2007 celé řadě nadaných tvořivých lidí dveře k tomu, aby si tím, co je baví nejvíc, vydělali slušné peníze. YouTube majitelům kanálů nabídl velmi zajímavé podmínky, za nichž mohli na svém publikovaném obsahu vydělávat pomocí reklamy. Ti nejlepší si takto přijdou na slušné peníze, často s náklady, které jsou minimální a obnášejí hlavně čas a odhodlání.

Služby takto nadaných lidí by ale mohli využít nejen koncoví diváci, kteří se na internetu zadarmo vždy rádi pobaví, ale i menší společnosti, které nemají peníze na velkonákladovou televizní či jinou videoreklamu. YouTube na konferenci VidCon ústy svého produktového viceprezidenta Shishira Mehrotry představilo projekt nazvaný Video Creation Marketplace, přes který se tvůrci videí budou moci marketérům uvést a nabídnout jim své služby.

V rámci Video Creation Marketplace si nastaví osobní profily, ve kterých představí svou tvorbu i dosavadní úspěchy a nastíní buď demografickou strukturu svých diváků, nebo alespoň typ značek a produktů, pro které může být spolupráce s nimi přínosná. Marketéři a značky budou moci v osobních profilech vyhledávat mimo jiné podle svých preferencí na typ obsahu, který dotyčný tvoří, či cílovou skupinu, kterou je schopný oslovit. Například takový Jon LaJoie rozhodně ví, čím oslovit mladého diváka:

Zatímco s tvůrci videí YouTube začalo jednat již během VidConu, který se konal minulý týden, stránku vytvoří koncem léta a v té době začne jednat i s marketéry. Jednání mezi tvůrci a marketéry se YouTube účastnit nebude a tak není prozatím jasné, jak a zda vůbec na tomto programu Google něco vydělá.

Via AdAge

Total
0
Shares
Další články