Vibrující vlakové okno vysílá reklamu přímo do mozku

Reklama ve snech z Futuramy to sice ještě není, nová okna do prostředků veřejné dopravy vyvinutá agenturou BBDO k ní ale daleko nemají. Okna budou všem, kdo si o ně opřou hlavu, vysílat zvuk, například reklamní sdělení, přímo do mozku. Ano, je to trochu off-topic, ale nějak jsme nemohli odolat…

Vibrace, které umí vysílat speciální zařízení vytvořené pro kampaň od BBDO Düsseldorf prostřednictvím oken ve vozech veřejné dopravy, mají jednu speciální vlastnost. Ačkoliv totiž nezpůsobují žádný slyšitelný zvuk, v lidském mozku se z nich přesto vytvoří. Stačí, aby si cestující opřel hlavu o okno, do kterého vibrace proudí. Tím se mu signál přenese takříkajíc přímo do hlavy.

V mozku se pak cestujícímu z vibrací vytvoří zvuk. Tím samozřejmě může být cokoliv, od informací o dopravní situaci, přes hudbu, až po rozhlasovou hru. Protože ale původcem je reklamní agentura, je zřejmé, že hlavní využití nebude ve veřejném či uměleckém zájmu až tolik, jako naše předchozí příklady. Jak potvrzuje video, technologii využilo jako první britské Sky pro reklamu na svou mobilní aplikaci.

Nám to ze všeho nejvíc připomíná Futuramu. V té se nebohému Fryovi ve spánku zhmotnila v hlavě místo snu ne úplně příjemná reklama na spodní prádlo. Pro úplnost proto přikládáme i dotyčnou scénku z tohoto skvělého seriálu:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Recap: 44. týden 2020

Jakými technologiemi a událostmi překvapil 44. týden roku 2020? Štědří hackeři rozdělili kradené peníze charitám. No-Code generation nám…
Přečtěte si více

Top virály týdne: Zadar, bulvy, Harlem Shake a nástupce Evy a Vaška!

Tenhle týden online prostoru ve videu naprosto dominuje meme Harlem Shake. Jak už tomu bývá u dobrých memů zvykem, jedná se o naprostou šílenost, která na sebe navalila už více než 12 tisíc variací. A všechny jsou samozřejmě podobně kvalitní. V reklamní části pak nechybí tančící a zpívající batolata, trolling od Volkswagenu, výborný stres test na letišti, nebo další výpravná "reklama" od DC Shoes. Enjoy!