Většina online nákupů v Česku začíná ve vyhledávači

Více než polovina internetových uživatelů v České republice začíná svůj nákup na internetovém vyhledávači. Vyplývá to ze studie E-commerce 2012 od výzkumné agentury Gemius provedené ve spolupráci se společností Seznam.cz a dalšími partnery. Na rozdíl od situace před dvěma lety se také Češi naučili internetové obchody mnohem více využívat.

Výsledky studie představil Seznam na svém blogu. Kromě vyhledávačů, po kterých v první řadě sáhne více než 50 procent lidí, prohledává před samotným nákupem necelá čtvrtina dotázaných konkrétní nabídky internetových obchodů, které zná. Dalších 12 procent uživatelů internetu využívá srovnávače cen nebo agregátory slev.

Podle studie pouze 13 procent respondentů vždy dokončilo nákup, který na internetu zahájili. Výsledky navíc potvrzují, že nakupující využívají internet kromě úspory také proto, že online služby jsou dostupné kdykoliv a nabízí doručení zboží domů, což pomůže ušetřit čas. Pokud se jedná o výběr služby, prostřednictvím které se uživatelé rozhodnou nakoupit na internetu, tak většina uživatelů (téměř dvě třetiny) nejdříve porovnává nabídky různých obchodů a následně si vybírá tu nejlepší z nich.

“Na výzkumu mě zaujalo, že 18 procent českých internetových uživatelů vždy nakupuje ve stejném e-shopu. Toto poměrně vysoké procento uživatelů svědčí o tom, že pokud nějaká služba zákazníkům vyhovuje a splňuje jejich požadavky, budou se k ní rádi vracet,” řekl Michal Buzek, Vedoucí analytického oddělení společnosti Seznam.cz

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Víme první: Pražská Wayra končí. Další startupy už nevychová

Wayra v tuzemsku zavře své kanceláře. Podle našich zdrojů přímo z jejího zákulisí akcelerátor končí. Cyklus startupů, které si v současnosti užívají jeho přízně, nechá doběhnout. Další už ale na řadu nepřijdou. Po 420 tisících eurech investovaných samotnou Wayrou a a třičtvrtě milionu, které do firem vložily další společnosti, už se další technologicky našlápnutý talent z jejích kanceláří nevyloupne.