Verizon se zbaví Yahoo i AOL za pět miliard dolarů

Verizon prodá svou mediální skupinu soukromé investiční firmě Apollo Global Management za 5 miliard dolarů. Verizon se tak zbaví někdejších internetových kolosů – AOL a Yahoo. Verizon si však ponechá 10% podíl ve společnosti, která bude nově označena jen jako Yahoo.

Prodej zajistí, že internetové mediální značky, které spadaly pod Yahoo a AOL, jako jsou TechCrunch, Yahoo Finance a Engadget přejdou do vlastnictví Apolla za mnohem nižší ceny, než za jaké je Verizon před lety získal. Verizon zaplatil za AOL v roce 2015 4,4 miliardy dolarů. V roce 2017 ho stálo Yahoo 4,5 miliardy dolarů.

Verizon získá z prodeje 4,25 miliardy dolarů v hotovosti spolu se zmíněným 10% podílem. Obě společnosti uvedly, že očekávají uzavření transakce v druhé polovině roku 2021. Jde o pokračující trend, jelikož v minulém roce se Verizon zbavil HuffPostu, který získal BuzzFeed. Nedávno také prodal Tumblr a zrušil Yahoo Answers. Zdá se, že Verizon se už definitivně vzdal ambicí vybudovat mediální impérium, které by mohlo ve světě online reklamy soupeřit s Googlem nebo Facebookem. Teď bude na tahu Apollo…

Zdroj: Cnbc.com

Total
8
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vtipný videoklip odhaluje falešný lesk obrázků z fotobank

Taky vždycky obracíte oči v sloup pokaždé, když jako ilustrační fotku či video vidíte krásnou moudrou operátorku ve slušivém kostýmku, smějící se dvojici na pláži nebo perspektivní mladý tým efektně rozestavený kolem prezentace s grafy? Stále stejné kompozice a nekonečná klišé si konečně někdo vzal na mušku a kupodivu s jejich pomocí vznikl velmi příjemný videoklip.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Zombie masakr!

Dokonale věrohodní zombíci ve městě, skvělý agent vodka za oknem a tradičně emotivní sportovní video, které pohladí po srdíčku. Přes léto se moc virálů nerodí, ale i náš zkrácený výběr se vám díky své výraznosti zaručeně zapíše do paměti. A aby toho přeci jen nebylo málo, máme ještě jeden bonus.
Přečtěte si více

Současnost a budoucnost NFC v Česku. Oživí projekt mobilních peněženek?

Make life better. Další bezdrátová technologie se chystá vtrhnout do našich životů. NFC má ambice ulehčit (rozuměj změnit) nejen placení, ale třeba i pořádání koncertů nebo výstav. Samolepky s čipem jsou další vlaštovkou ze světa, ze kterého přilétly kdysi QR kódy. Na rozdíl od nich ale mají mnohostrannější využití. V Česku už běží první kampaně a pořádný balík v novince cítí i operátoři.