Ve skladu Rohlik.cz zasahovala cizinecká policie, firma omezila provoz

Cizinecká policie dnes zasahovala v pražském skladu obchodu Rohlik.cz a zadržela 85 lidí. Podle policie jsou podezřelí, že jsou v Česku zaměstnaní nelegálně. “Máme vše v pořádku, policie bude jejich legálnost zkoumat až ex-post,” hájí se Tomáš Čupr.

Policie zasahovala ve skladu firmy v Praze 6, kvůli zásahu expeduje Rohlik.cz objednávky “v omezeném režimu”. Firma během dne nemohla odbavit stovky objednávek. „Prováděli jsme opakovaně kontrolu zaměstnanosti, je to běžná činnost cizinecké policie,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Máme vše v pořádku, hájí se Čupr

Proti tomu se na facebooku ostře ohradil šéf Rohlik.cz, Tomáš Čupr. “Policie neodvezla 80 *ilegálních* pracovníků rohlik.cz. Ráno naběhlo do skladu komando, které se chovalo jak STB. Řvali a s nikým se nebavili. Zavřeli provoz, kde pracují i Češi a nechali všechny jak zločince postavit na rampu. Odvezli vsechny nečechy (to je oněch 80 lidí) a jejich legálnost budou zkoumat až ex-post. Kdyz bude vše v pořádku, tak je vratí,” popisuje zásah policie Čupr.

Podle něj je v jeho firmě všechno v pořádku a postup policie není správný. “Tohle je podnikání v právním státě v roce 2017? A ještě policejní mluvčí lže, takže některá média píší bludy (protože jako vždy neověřují informace)? Proč vůbec mluví s médii o případu, který není uzavřen? Platí pořád presumpce neviny? Až se mě zase někdo zeptá, jak stát podporuje podnikání, tak se mu vysměju,” napsal Tomáš Čupr.

Upozornění na homepage Rohlik.cz:
Kvůli probíhající přepadové kontrole cizinecké policie v našem skladu nyní expedujeme vaše objednávky jen v omezeném režimu. Situaci bohužel nemůžeme ovlivnit, ačkoliv právně je u nás vše v pořádku. Za zpoždění a komplikace se omlouváme.

Rohlik.cz obsluhuje v sedmi krajských městech 2,5 milionu lidí. Jeho provoz odstartoval v září 2014, hned v roce 2015 utržil 300 mil. Kč a loni už to bylo 960 milionů Kč. Podobně rychlé tempo růst je v plánu i letos, kdy chce obchod vyrůst dvoj- až trojnásobně. Letos poprvé také očekává menší zisk.

rohlik-cz_zasah_policie

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Užitečná prezentace: Základy webového vývoje pro nevývojáře

Pokud vás internet živí, a to na jakékoliv úrovni, je pravděpodobné, že dříve či později tak či onak přijdete do kontaktu s technickou částí jeho fungování. Pokud ale development není vaší hlavní profesionální náplní, může se stát, že vaše znalosti i relativně základních konceptů budou přeci jen pokulhávat. S tím může pomoci povedená prezentace.