V České republice proběhne historicky první Den otevřených coworkingů

Coworking, tedy sdílený pracovní prostor, je velkým trendem posledních let. Prostory, které lákají nezávislé profesionály a kohokoliv na více či méně volných nohou, rostou jako po dešti i v České republice. A proto se také u nás poprvé uskuteční Den otevřených coworkingů. Padesát coworkingových center ze 16 měst otevře své dveře v pátek 1. června.

Den otevřených coworkingů organizuje projekt Navolnenoze.cz v čele s Robertem Vlachem, asi nejznámějším českým freelancerem. Do akce se zapojí celkem 50 coworků, z nichž téměř polovina je pražských. Se svými celkem třiceti coworkingovými centry patří Praha mezi světové metropole tohoto trendu.

Popularizace coworku

„Pět desítek zapojených míst, to jsou celkem dvě třetiny všech provozovaných českých coworkingů,“ má ze vzájemné spolupráce radost iniciátor nové tradice Robert Vlach. Například v Praze se zúčastní i coworkingy s nejdelší tradicí a nejpočetnější základnou, jako jsou Impact Hub nebo Node5 na pražském Smíchově. Cílem celé akce je zpopularizovat práci v coworkingu a přiblížit ji novým zájemcům, kteří by ji chtěli zkusit.

Coworking Paper Hub

„Zájemci mají vzácnou příležitost navštívit třeba hned několik coworků za jediný den a vidět na vlastní oči, jak obrovsky coworking pokročil,“ zve na akci Robert Vlach s tím, že od dřevních dob v roce 2009, kdy se u nás otevíralo první centrum – pražský Coffice –, se centra výrazně zprofesionalizovala. Zformovaly se kolem nich početné komunity profesionálů, pracovníků na volné noze, podnikatelů či startupů a míří stále výš, pokud jde o kapacitu, krásu interiéru i kvalitu poskytovaných služeb.

Navštívit lze kromě míst s největším počtem pracovních stolů také intimnější prostory pro pár pracantů. Jedním z nich je i Paper Hub, který kromě plateb v kryptoměnách vyniká také interiérem. Ten je z většiny tvořen papírovou voštinou. Díky tomu je možné nábytek a pracovní místa čas od času přestavět a pracujícím dát nové podněty.

Podrobné informace o prvním českém Dnu otevřených coworkingů na facebookové stránce události.

Den otevřených coworkingů – 1. června

Praha: Sněmovní 7, Paper Hub, Node5, Locus Workspace, Impact Hub Praha, WorkLounge Prague, Pracovna, Desk Room, OPERO, IN – SPIRO, Baby Office, MAM Prostor, CC Mumraj, Jurispace, R14, SVĚT HUB, Coworking Krizovatka, Pracovna ŽENY sro, Studio ALTA, Animika Hub, Locco, Coworking PORT, FutLab: Makerspace Praha, Design Friendly cup&hub.

Brno: Impact Hub Brno, Melvil.space, Mitrovski, Kafec Brněnský, Brain Farm Brno, The Distillery, KoPlac.

Hradec Králové: Liána Coworking, Coolworking.

OlomoucCoworking Olomouc, Vault 42.

Ostrava: Kavárna Kovork, Pracovna ŽENY sro Ostrava, SkillsFighters,  EDUnesto.

Zlín: Technologické inovační centrum s.r.o., Centrum kreativních průmyslů UPPER, hub HAX

Pardubice: Sdílené kanceláře Pardubice, Desk Room, P-PINK

Plzeň: Coworking DEPO 2015, Makerspace, TechHeaven HUB

Liberec: KultiVAR. České Budějovice: Cowo CB. Brandýs n. L.: Coworking BOBR. Kolín: Coworking Kolín. Litomyšl: Coworking Kočárovna Litomyšl. Příbram: Cowárna. Tábor: Coworking Tábor. Havlíčkův Brod: Hubbr Coworking. Opava: Lovecowork. Ústí nad Labem: Sdílená kancelář S-dílna.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inspirace týdne: Qualcomm a jejich Best Bus Stop Ever

Přístup "jak udělat obyčejnou věc věcí neobyčejnou" je zajímavým trendem virálních videí posledních let. Telekomunikační společnost Qualcomm s agenturou Denizen Company se zaměřily na autobusové zastávky v Los Angeles. Vedle Volkswagenu, TNT nebo Coca-Coly je tohle další skvělý příklad toho, co v tomhle ohledu funguje.