V Bio Oko poběží celodenní přenos konference TED

Pražské Bio Oko ve spolupráci s TEDxPrague přenese živě konferenci TEDGlobal 2012 z Edinburghu. Celodenní živý přenos se uskuteční 27. června a bude pro diváky zdarma. Poddejte se “myšlenkám, které stojí za to šířit”, tentokrát s leitmotivem radikální otevřenosti.

Vůbec poprvé se v České republice bude živě přenášet do kina celosvětově proslulá konference TEDGlobal 2012 a to v rámci projekcí TEDxLive. Přenášet se bude formou streamingu ze skotského Edinburghu během celého dne ve středu 27. června. Ve čtyřech samostatných blocích se nad tématy globalizace, ochrany soukromí nebo života s mentální odlišností zamyslí významní vědci, umělci, intelektuálové i aktivisté z celého světa.

Koncept konferencí TED (zkratka pro Technology, Entertainment, Design) je v našich končinách již poměrně dobře známý díky lokálně organizovaným setkáním TEDxPrague, TEDxBrno či TEDxBratislava, promítání zajímavých přednášek v rámci formátu TEDxCinema a obecně díky zajímavým videím sdíleným online.

“TED a TEDx konference nabízejí lidem v krátkých 18minutových přednáškách inspiraci a pohled do různých oborů a sfér. Živý přenos z proslulého TEDGlobal bude pro fanoušky jistě zážitkem a Bio Oko jsme v jejich iniciativě zorganizovat streaming moc rádi podpořili,” říká Petr Maňas, organizátor letošního pražského TEDx.

Co můžete očekávat? Malte Spitz se zeptal svého mobilního operátora, co všechno o něm ví – a výsledné údaje podrobil detailní analýze. Neil Harbisson nosí na jednom oku elektronický přístroj, který mu umožňuje slyšet barvy, včetně těch, které jsou pouhým okem neviditelné. Experimentalista Gerard Senehi zase vytváří prostředí, v němž lidé dokážou potlačit své přesvědčení o tom, co je a co není možné… To jsou tři příklady aktivit a ideových přístupů, jimiž hosté konference reflektují současný svět a pomáhají analyzovat nebo měnit zažitý pohled na něj.

Živý přenos TED konference z Edinburghu je rozdělen do čtyř bloků, kinosál Bia Oko proto bude pro veřejnost otevřen po celý den od 9:45 do 19:45 hodin s možností kdykoliv kinosál opustit a pak se do něj opět vrátit. Vstup na živý přenos konference je pro veřejnost zdarma do naplnění kapacity sálu kina. Všechna vystoupení řečníků jsou v angličtině, bez překladu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Videoinfografika odhaluje zajímavé statistiky o YouTube

Není pochyb o tom, že videomarketing se s rozvojem internetu stal jedním z nejúčinnějších marketingových nástrojů. Důležité ovšem je mít to správné publikum, a na to zase potřebujete místo, kde jej můžete oslovit. A přesně takovým místem je YouTube, kde 800 milionů uživatelů denně zhlédne přes 4 miliardy videí.
Přečtěte si více

Křišťálová Lupa vyhlásila vítěze: Ticketon, GoodData, Ondřej Fryc i Vladimír Franz

Každoroční internetová anketa Křišťálová Lupa zná své letošní vítěze. Na počet a sílu získaných ocenění ve čtrnácti kategoriích, z nichž polovinu vybírala porota a polovinu veřejnost, byl nejúspěšnější Mall.cz, po dvou cenách si odnesly ještě společnosti MAFRA a Seznam. Zvláštní cenu získal server zakomunistu.cz.