O umělé inteligenci se bude v březnu mluvit na konferenci New Media Inspiration

Praktická využití umělé inteligence se postupně stávají součástí každodenního života. Ať už jde o automatický překlad, robotiku, virtuální asistenty, chatboty nebo třeba samořídící automobily. K umělé inteligenci se upínají naděje nejen pacientů, ale také přání marketérů, kterým slibuje kupříkladu lepší cílení reklamy.

Sedmý ročník konference New Media Inspiration ovládne téma umělé inteligence. Letos se účastníci mohou těšit na nabitý program ve třech paralelních sálech, kde budou přednášet nejen akademici ze společenských i technických oborů, ale i zástupci byznysu, podnikatelé v oblasti hi-tech i marketingu a pracovníci internetových firem.

Umělá inteligence ze všech stran

Vystoupí řada odborníků na umělou inteligenci, kteří sklízí úspěchy i v zahraničí. Těšit se můžete například na Tomáše Mikolova, který pracuje ve vývojovém centru AI Facebooku v New Yorku, kde vede projekty zaměřené na zpracování jazyka a obecnou umělou inteligenci. Jeho algoritmy používají nejen Google a Facebook, ale i IBM či Twitter.

Dále vystoupí Martin Vejmelka, který se po působení v akademické sféře rozhodl přejít do Avastu, kde bojoval s kybernetickými hrozbami v čele bezpečnostního oddělení Threat labs. Nyní vede tým v CEAI spojující chytré mozky ve střední Evropě s trhem v Sillicon Valley. Podporují použití umělé inteligence v oblastech, kam je těžké zavést strojové učení, jako jsou zdravotnický, bankovní, pojišťovací či bezpečnostní sektor.

Jiří Materna, specialista na strojové učení s více než deseti lety zkušeností s jeho aplikacemi v průmyslu, se zaměří na praktické problémy, které současná umělá inteligence umí řešit dobře, na úskalí, která nastávají při snaze používat umělou inteligenci v praxi, i na to, co průmysl opravdu potřebuje.

A to není vše. V GoodAI pracují na vytvoření obecné umělé inteligence, která by měla výrazně zlepšit práci například v medicíně, vědě a technologiích. O tom jak, řeší praktické problémy zákazníků použitím umělé inteligence, bude mluvit Jiří Dobeš. O rozpoznávání obličejů pomocí AI bude mluvit Martin Urban z Eyedea Recognition. O pomoci strojového učení při prodávání letenek řekne více Ondřej Veselý z Kiwi.com a do jaké míry může být AI pro člověka nebezpečná rozebere Patrick Zandl z CZ.NIC.

New Media Inspiration se koná v sobotu 3. března na ČVUT v Praze. Pokud chcete zažít unikátní platformu pro setkání studentů, akademiků, vědců ale i lidí z praxe a byznysu, stačí se registrovat na webu konference. Při registraci do 22. února můžete využít výhodnější cenu za vstupné.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Wake the f**k up!

Objevování výjimečnosti ve zdánlivě obyčejných věcech je jednou ze základních disciplín marketingu. A že se to tentokrát povedlo. Facebook je výjimečný, Guinness je výjimečný, Obamova předvolební kampaň je výjimečná a nakonec i malá švýcarská vesnička jako je Obermutten může být výjimečná.
Přečtěte si více

Facebook monitoruje, co si uživatelé píší na chatu

Pokud si myslíte, že chat na Facebooku je zcela soukromou záležitostí, a že k jeho obsahu se nemůže nikdo dostat, tak pro vás máme špatnou zprávu. To, co si uživatelé píší, monitoruje pomocí kombinace automatických algoritmů a speciálně vyškolených pracovníků přímo sama sociální síť.