Týden podnikání: Co čekat od největší akce na podporu podnikání v ČR

Třetí týden v listopadu se blíží, a s ním už tradičně i Týden podnikání. Letos má tahle akce lákavé motto “From Survivors to Winners“ a slibuje, že naučí to, jak začít přemýšlet nad svým podnikáním novým způsobem.

Hlavním cílem je vedle rozjezdu podnikání taky podpora spolupráce mezi mladými firmami, startupy a etablovanými společnostmi a jejich motivace, aby mezi sebou sdílely nápady.

Týden podnikání je součástí celosvětové akce Global Entrepreneurship Week konané ve více než 160 zemích světa. Již potřetí se uskuteční i v České republice, a to v termínu od 16. do 22. listopadu.

Zajímavým datem je středa 18. listopadu a akce Startup Day v Node5. Jde o sérii praktických workshopů, které vás naučí, jak uvažovat nad nejzákladnějšími problémy začínající firmy. Na bezplatné akci vystoupí například zakladatel Usertech Jan Beránek, advokáti z kanceláře Novalia nebo Lloyd Waldo, community manager StartupYardu.

“Node5 navazuje na tradici místních akcí – více praktických dovedností a méně buzzwordů. Vybrali jsme řečníky různých oborů, kteří vám pomocí praktických, přímo aplikovatelných tipů, ukážou potřebné kroky k rozjezdu a rozvoji firmy,” říká Lukáš Hudeček, CEO a Founder Node5, který Startup Day spolu s partnery organizuje.

Akce se koná s podporou agentury CzechInvest. “Naším cílem je aktivovat potenciál českých podnikatelů,” říká její zástupce, ředitel Odboru startupů Luboš Matějka. “Akce jako je Startup Day pomáhají českým talentů naplňovat jejich globální ambice, a proto jsme rádi, že se na nich můžeme podílet,” dodává.


 

Celodenní akci odstartuje snídaně s Honzou Slávikem, který zájemce o podnikání naučí připravit si business model pomocí metody lean canvas, což je zjednodušený podnikatelský plán na jediné straně papíru. Zájemcům také poskytne přímo na místě validaci jejich business modelu. Na něj naváže Jan Beránek z Usertech, podnikatel a konzultant v oblasti digitálních technologií, který předá své zkušenosti se stavěním produktu ryze z pohledu UX.

Lloyd Waldo, bloger a copywriter ze StartupYard Accelerator bude mluvit o tom, jak správně prodat produkt na základě potřeb a přání cílové skupiny, a jak skloubit marketing a produkt tak, aby ani jedno nezaostávalo. Komunikační agentura Fenek^^ ukáže, kdy má smysl ve startupu PR řešit a jak dělat PR s nulovým budgetem. Zájemcům také prakticky předvede, jak si vytvořit první komunikační materiály k projektu.

V rámci přednášky Právní průvodce ukáže trojice z Novalia advokátní kanceláře, která se specializuje na inovativní byznysy a startupy, nejčastější problémy, které si startupy zbytečně způsobí podceněním právní stránky věcí. Dozvíte se, jak si právně správně ošetřit vstup investora, nebo jak dát někomu ve firmě podíl.

Součástí Startup Day bude také networking, aby si návštěvníci Startup Day odnesli krom cenných rad i kontakty na potenciální byznys kolegy nebo partnery.


 

Buďte vítězové

Organizátorem akce Týden podnikání je European Leadership and Academic Institute (ELAI). V minulém roce se v rámci Týdne podnikání uskutečnilo 86 událostí napříč regiony s účastí více než tří tisíc osob.

„Letošním tématem je From Survivors to Winners, neboli jak pouze nepřežívat, ale dramaticky růst,“ vysvětluje výkonný ředitel ELAI Lukáš Sedláček. V rámci celé akce se proto bude konat řada vzdělávacích workshopů, přednášek a seminářů určených zejména mladým podnikatelům a všem, kteří přemýšlejí o vlastním podnikání.

tyden-podnikani-ceska-republika

Hlavní událostí v rámci týdne je summit konající se v pražském Kongresovém centrum 19. listopadu. „Během summitu proběhne celá řada workshopů s nejinspirativnějšími lidmi českého byznysu. Ty na konferenci doplní domácí i zahraniční řečníci, kteří budou sdílet své rady a zkušenosti,“ láká Sedláček.

Svoji účast přislíbil například spoluzakladatel úspěšného českého startupu STRV Lubo Smid, tvůrce kampaně na Fofolu Michael Pastier ze Zaraguzy, zakladatel Slevomatu, Damejidlo.cz a Rohlik.cz Tomáš Čupr, herec a podnikatel Lukáš Hejlík, zakladatel a dirigent kapely The Tap Tap Šimon Omest, zakladatelé aplikace Liftago Ondřej Krátký a Juraj Atlas. Kompletní seznam naleznete na konci článku.

Paralelně s workshopy budou v Kongresovém centru probíhat tři další veletrhy – Art Meets Business zaměřený na začínající umělce, designéry a grafiky. Business Fair a Veletrh podpory podnikání, který je určen studentům, podnikatelům, investorům a mentorům s pozitivním přístupem k podnikání dychtících po možnostech podpory v tomto odvětví.

V chill-out zóně proběhnou Open Talks, kde promluví třeba Vladimir 518, zajímavým lákadlem může být i chytrá lavička od firmy Full CapaSitty nebo třeba Smilebox.

Studenti studentům

Všechny akce se ale nebudou konat jen v Praze. Vedle hlavního summitu organizátoři slibují i semináře v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích, které pomohou studentům a malým či začínajícím podnikatelům získat přehled o možnostech financování a zefektivnění jejich projektů. V rámci těchto setkání je navazována spolupráce mezi místní soukromou podnikatelskou sférou a regionální samosprávou.

Mladé podnikatele má podpořit akce Studenti studentům, která se bude konat na půdě pražské Vysoké školy ekonomické. Na ní budou úspěšní podnikatelé řešit úskalí svého byznysu spolu s vysokoškolským publikem. Unie studentů VŠE pozve zájemce o rozjezd podnikání na akci Pitchni svůj startup, kde zkušení investoři ohodnotí svěží podnikatelské nápady.

 


Řečníci, worshopy a další hosté

Philipp Hartmann – Zakladatel a Managing Partner, Rheingau Founders GmbH

Lubo Smid – Co-founder & COO STRV

Katarina Klinková – Co-founder Staffino

Lucie Brešová – CFO Skypicker

Jacob Fass, President &CEO, JFI-Ltd.

Jan Vraný – Industry Head Google CZ

Tomáš Čupr – Zakladatel Slevomatu, Damejidlo.cz a Rohlik.cz

Petr Mára – Certifikovaný trenér pro Apple, Inc a expert na GTD

Lukáš Hejlík – Podnikatel, herec a autor projektu LiStoVáNí

Petr Ludwig – Ředitel GrowJOB Institute

Jaroslav Barták – Generální ředitel Walmark CZ & SK, dříve CEO Kofoly

Roman Bajčan – Generální ředitel Bajčan & Co.

Martin Vosecký – Výkonný ředitel CATRO

Tomáš Studeník – Generální ředitel Confidence Digital

Michal Pastier – Group Creative Director, ZARAGUZA

Marián Škvarek – Founder & CEO Easycore

Juraj Atlas – CEO a spoluzakladatel Liftago

Šimon Ornest & Ladislav Angelovič – Zakladatel, dirigent & tiskový mluvčí TAP, o.s. a kapely The Tap Tap

Lukáš Hurych – CMO Twisto

Dušan Zábrodský – Investment Partner Rockaway

Tomáš Sedláček – Ekonom ČSOB, řečník

Aleš Burger – Spoluzakladatel HitHit

Robin Vaudrey – Evropská komise

Anna Marešová – CEO Whoop.de.doo: designové intimní pomůcky pro ženy

Peter Stračár – CEO Central and Eastern Europe GE Global Growth Organization

Vladimir 518 – Rapper, zakladatel labelu a nakladatelství BiggBoss

Lukáš Hudeček – Zakladatel & CEO Node5

Jan Beránek – UserTech

Josef Kadlec a Blake Wittman – GoodCall

banner_tyden_podnikani

Total
0
Shares
Další články