Twitter už dokončuje češtinu, urychlit ji můžete i vy

Twitter představil lokalizaci do dalších dvou jazyků, katalánštiny a ukrajinštiny. To by samo o sobě nebylo až tak zajímavé, kdyby ovšem současně neoznámil, že další na řadě bude s velkou pravděpodobností čeština. Pokud uživatelé stihnou vše včas přeložit, mohla by česká verze brzy být oficiálně na světě.

S čerstvě představenými novými jazykovými verzemi, ukrajinskou a katalánskou, Twitter v současnosti funguje ve 30 podporovaných jazycích. S překlady Twitteru pomáhají sami jeho uživatelé, kteří oba dva nové zmíněné jazyky stihli přeložit od poloviny května. Tehdy Twitter překlady spustil pro šestici obsahující ještě řečtinu, baskytštinu, afrikánštinu a také češtinu.

V novém blogovém příspěvku Twitter píše: “If you speak Afrikaans, Basque, Czech or Greek and would like to join the efforts to make Twitter available to users in one of those languages with the next release, please visit the Translation Center and follow @translator. The languages that are 100% translated by then will be made available to all users.”

Pokud tedy chcete pomoci s českým překladem, jednoduše se zalogujte v centru pro překlady a následujte pokyny. Pokud se povede vše přeložit do příštího termínu vydávání nových jazyků, mohli bychom se českého Twitteru dočkat nejdéle v řádu několika měsíců. Mluvíte-li jiným jazykem, který Twitter zatím nepodporuje a na který ani zatím neshání v jazykovém centru překladatele, můžete svůj zájem projevit v tomto formuláři.

Via Twitter

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dobrovolné videoreklamy si vedou lépe než ty vnucené

Určitě to znáte také. Pustíte si video na internetu, ale než vám jej stránka zobrazí, musíte až několik desítek vteřin vydržet předchozí reklamu. Podle dat od Jun Group si ale alternativa v podobě dobrovolně zobrazované videoreklamy vede o poznání lépe než dnes široce rozšířená forma takzvaných pre-roll reklam.