Twitter Spaces, alternativa Clubhousu, bude brzy dostupná pro všechny

Společnost Twitter plánuje v dubnu rozšířit svou funkci Spaces, která funguje v podstatě stejně jako „exkluzivní“ Clubhouse, na všechny uživatele. Společnost od konce loňského roku Spaces testuje.

Platforma Clubhouse přinesla v uplynulém roce do zatuchlého prostoru sociálních médií závan čerstvého vzduchu. Elon Musk, Jack Dorsey, Kevin Hart a další významné osobnosti se připojili k platformě, aby se zapojili do živých audio chatů s ostatními uživateli Clubhousu. Aplikace je však v současné době pouze pro zvané a funguje jen na zařízeních Apple. Nového uživatele může přidat jen stávající uživatel prostřednictvím pozvánky, díky čemuž si Clubhouse drží punc jisté exkluzivity.

Oproti tomu k probíhající relaci Spaces na Twitteru se může připojit kdokoliv – avšak zatím pouze malá skupina uživatelů mohla relaci hostit. Takže pokud uživatel nezná nebo nesleduje někoho, kdo má přístup do Spaces, mohla mu tato nová funkce uniknout. To se ale brzy změní. Twitter uvedl, že chce od dubna zpřístupnit Spaces všem uživatelům – společnost stylově tuto novinku ohlásila během vlastní Spaces relace. Přesné datum společnost neupřesnila a nechala si tak prostor pro manévrování, pokud by všechno nešlo podle plánu.

Zajímavé je, že aktualizace pro aplikaci Twitter iOS vydaná nedávno propagovala Twitter Spaces jako novou funkci v popisu na App Storu. To mohlo vyvolat dojem, že s aktualizací bude uživatelům zařízení s iOSem zpřístupněna funkce audio chatu, nicméně nestalo se tak a všichni si ještě musejí počkat další měsíc, takže žádný Apple-privilege přístup jako u Clubhousu.

Vypadá to, že Twitter chce více motivovat uživatele k vytváření obsahu ve Spaces. Vývojářka Jane Manchun Wong, známá tím, že v aplikacích objevuje připravované funkce, odkryla možnost „Tip Jar“ připojenou k Twitter Spaces. Snímky funkce umístěné na jejím Twitteru ukazují, že uživatel může propojit svůj účet s platformami PayPal, Cash App, Patreon, Venmo nebo Bandcamp. Followeři by tak mohli prostřednictvím této funkce odeslat platbu hostiteli nebo spíkrovi ve Spaces.

Twitter se snaží odlišit svou funkci od Clubhousu (nikdy to asi nepůjde úplně přesvědčivě, vzhledem k tomu, že jde o ten samý koncept). Jedním ze způsobů, jak se Twitter Spaces liší, je například to, že Twitter na rozdíl od Clubhousu plánuje uchovávat nejen záznam relace (ta po skončení na Clubhousu není k dispozici), ale také její přepis. Pro tvůrce obsahu to přináší možnost použít záznam ze Spaces pro jiné platformy sociálních médií. Tuto možnost také ocení posluchači, kteří prošvihli živé vysílání.

Zdroj: Mashable.com

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Zkouška nervů

Jako každý týden, i tentokrát jsme se v redakci obětovali a několik hodin strávili sledováním nejlepších YouTube videí (někdo to dělat musí, že jo). A i tentokrát to stálo za to: k popukání prank od Pepsi, testování nejlepších kamarádů s Carlsbergem, Old Spice s novým šéfem marketingu a neuvěřitelná houpačka. Z Česka přichází stále kvalitnější a sledovanější videa - tentokrát je to Nicky a její megahit Rich Boy!