TransferWise je o krok blíže skutečné globální „bance“, nabídne platební kartu

TransferWise, londýnský startup zaměřený na levné převody peněz napříč zeměmi a měnami, představil velkou novinku. Takzvané „Konto bez hranic“ (Borderless account) nyní bude dostupné i jednotlivcům a s kontem přijde i platební karta MasterCard. TransferWise se tak pouští do nových vod a bude konkurovat mladším fintech startupům, jako je třeba Revolut.

Nový typ bankovního účtu od TransferWise je nyní dostupný první tisícovce uživatelů a během následujících týdnů se má okruh „vyvolených“ rozšířit na několik tisíc. Plné spuštění služby má pak přijít ještě v tomto čtvrtletí. Účet zákazníkům poskytne možnost mít takřka plnohodnotný lokální účet ve Spojeném království, Spojených státech, Austrálii i Evropě a na těchto účtech držet a převádět mezi sebou 28 světových měn.

Peníze bez hranic

Služba cílí na lidi, kteří potřebují operovat s penězi i v jiných měnách, než jaká je jejich domovská. Modelovými zákazníky jsou tedy zaměstnanci placení ze zahraničí, studenti na různých zahraničních pobytech a podobně. TransferWise takovým lidem umožní operovat se svými penězi bez zbytečných ztrát na poplatcích za převody prostředků mezi zeměmi a měnami.

Služba Borderless account byla poprvé spuštěna již v květnu minulého roku, ale doposud byla dostupná pouze firmám. Nyní se produkt dostane i k běžným koncovým uživatelům a poprvé přijde také s debetní platební kartou.

Zákazníci TransferWise budou díky tomu konečně moci utrácet své peníze přímo skrze službu, aniž aby museli prostředky nejdříve přeposílat na svůj klasický bankovní účet. Spoluzakladatel a ředitel TransferWise Taavet Hinrikus novinku prezentuje jako krok k naplnění vize startupu o penězích neomezených hranicemi států.

V každé zemi příslušnou měnou

Samotná platební karta funguje velice podobně jako třeba karta již zmíněného startupu Revolut. Služba umí vaše prostředky automaticky převádět mezi jednotlivými měnami, takže ať už platíte kdekoli a máte prostředky v jakékoli měně, na pozadí je proveden převod tak, aby to pro vás bylo co nejvýhodnější.

Abyste zaplatili v Anglii librami, nemusíte sami převádět své peníze na libry. Převod je automatický a vy tak platíte vždy v lokální měně a za výhodný kurz. TransferWise si účtuje jen malý poplatek pohybující se mezi 0,35 až 1 %. Bonusem jsou bezplatné výběry z bankomatu až do výše 200 liber měsíčně.

TransferWise v současné době zaměstnává 900 lidí. Startup minulý rok rostl o úctyhodných 140 procent, poprvé se stal ziskovým a aktuálně hlásí 2 miliony zákazníků. V listopadu byla navíc oznámena nová investice ve výši 280 milionů dolarů. I díky tomu je sedm let starý startup nyní tržně ohodnocen na 1,6 miliardy dolarů.

Total
0
Shares
Další články