Tor má další obchod s drogami, Atlantis se nebojí ani roztomilých videoreklam

Pokud znáte Tor, undergroundový internet, kam se běžným způsobem vůbec nedostanete, tušíte pravděpodobně také, že v této anonymní síti si lze pořídit prakticky vše. Ať už to zákon dovoluje, nebo nikoliv. Nový obchod s drogami Atlantis se navíc nespoléhá jen na šeptandu mezi uživateli, do boje vyrazil rovnou s videoreklamou.

Tor, anonymní distribuovaná síť, na kterou potřebujete speciální prohlížeč, a která svým uživatelům garantuje, že jejich internetovou aktivitu nebude moci nikdo sledovat, možná znáte. Jde o zkratku z The Onion Router a pomocí speciálního systému komunikace, jehož technickými detaily vás nebudeme zatěžovat, dochází k tak těžko prolomitelné anonymizaci všech aktivit na internetu, že se v podstatě rovná nevysledovatelnosti.

Je samozřejmé, že v prostředí, kde vás reálně odhalit nemůže prakticky nikdo ani s velmi pokročilými metodami, bují i nejrůznější praktiky na hranici zákona i zcela otevřeně za ní. Ačkoliv to není hlavním cílem Toru, a podobně jako v případě podobně anonymních BitCoinů ani jeho hlavním využitím, šedivým a černým praktikám se při neexistující transparentnosti těchto nástrojů prostě nelze vyhnout.

Velmi známým je v této souvislosti obchod Silk Road, webová stránka na Toru (neboli .onion stránka, podle názvu sítě), která se zabývá přímým prodejem drog. Uživatel si jednoduše objedná zboží, o které má zájem, zaplatí za něj pomocí anonymních BitCoinů, a během následujících dnů může očekávat speciální zásilku. Silk Road ale již rozhodně není jediný, kdo má o tento potenciálně výnosný segment černého trhu zájem.

Na “hlubokém webu”, jak se Toru také přezdívá, se objevila nová konkurence, v podobě nové Tor stránky nazvané Atlantis. Protože Atlantis není na trhu první, musí nedostatek povědomí uživatelů (ano, jsme si vědomi toho dvojsmyslu) nahradit reklamou. Takových reklam navíc má na veřejnost čekat víc, Atlantis má v plánu proti svým konkurentům vyrazit s novou marketingovou kampaní na plný výkon.

Ačkoliv se nám to v souvislosti s nelegálním prodejem drog, který rozhodně neschvalujeme, neříká lehce, po čistě profesionální stránce se jejich úvodní video vlastně docela povedlo.

Via BI

Total
0
Shares
Další články