Topol.io měl být editor šablon pro Ecomail, ale jako nástroj pro tvorbu e-mailů se rychle uchytil sám

„Když jsme se rozhodli, že produkt spustíme, ani jsme nevěděli, co to Product Hunt je,“ popisuje Jan Tlapák začátky se svým novým projektem Topol.io, který chce být nejlepším nástrojem pro tvorbu HTML e-mailů. Paradoxně ale právě díky Product Huntu, kde se objevují a hodnotí různé nové služby a nástroje, se o Topol.io rychle rozkřiklo.

S tvorbou e-mailů a e-mailingem obecně má Jan Tlapák dlouholeté zkušenosti. Přes tři roky vede Ecomail.cz, který klientům přináší jednoduché řešení pro chytrý e-mailový marketing, a Topol.io je vlastně související, původně vedlejší produkt.

Topol.io, jak se nový nástroj pro velmi snadné vytváření HTML e-mailů díky předpřipraveným šablonám a systému drag & drop jmenuje, měl být původně pouze součástí Ecomailu. Nakonec se ho však Jan Tlapák se svým týmem rozhodl spustit zvlášť, aby ho mohli využívat nejen klienti Ecomailu. A na Product Huntu si během chvíle ověřil, že to bylo zřejmě správné rozhodnutí.

Webový editor pro tvorbu šablony e-mailu v Topol.io

Na Product Huntu získal Topol.io velmi rychle přes tisíc pozitivních hlasů a zaujal designéry, developery i marketéry z celého světa. Přestože podobně zdárný launch Jan Tlapák nečekal, ve svém příspěvku na Codementor.io popisuje, že důvod úspěchu vidí jednoduše – v kvalitě samotného produktu.

Myšlenka za Topol.io byla jednoduchá. Aby mohli klienti Ecomailu využívat automatizaci a personalizaci e-mailů za pomoci umělé inteligence naplno, chtěla pro ně firma vytvořit i jednoduchý nástroj pro tvorbu samotných e-mailů, a to takový, aby je v něm dokázal efektivně tvořit opravdu každý bez větších znalostí. Za Topol.io tak stojí tři roky velmi pečlivého vývoje, kdy se tvůrci celý nástroj snažili vyladit k maximální dokonalosti.

Vzhledem k tomu, že ohlasy na Topol.io jsou zatím veskrze pozitivní, mohl by tento nástroj pomoci Ecomailu se vstupem na světový trh, který chystá pod značkou Sendmark.io. Topol.io bude fungovat i samostatně, ale napojení na Sendmark.io (respektive Ecomail) by měl být pro uživatele dalším logickým krokem pro komplexní řešení e-mailingu.

Tvorba responzivních a graficky vzhledných elektronických zpráv je v Topol.io skutečně velmi jednoduchá. Jako webová služba navíc funguje zcela zdarma, takže za vyzkoušení ani nic nedáte. Pro verze za 5 dolarů měsíčně vám umožní vytvořené šablony uložit a podle tvůrců se již také ozvalo několik firem, které by rády Topol.io integrovaly do vlastních e-mailingových nástrojů.

Total
0
Shares
Další články