TOP virály týdne: 70letá dáma už 30 let odstraňuje nacistické symboly z ulic Berlína

Foto: Quartz/Jill Petzinger

TOP virály týdne za: 3,2,1… Teď!

70letá dáma už 30 let odstraňuje nacistické symboly z ulic Berlína

Irmela Mensah-Schrammová je naše nová hrdinka. Tato 70letá dáma a bývalá učitelka neunávně bojuje proti neonacismu už 30 let. V ulicích Berlína odstraňuje z veřejných ploch různé nálepky a graffiti, které zde nechávají příznivci ultrapravice. Dodnes jejím přičiněním zmizelo přes 72 000 nálepek a nápisů s nenávistnými výzvami. Má náš obdiv.

Kapela OK GO, mašina na virální videoklipy, opět zasahuje

OK GO snad nikdo nezná díky jejich hudbě. Všichni je znají díky jejich geniálním videoklipům. Začalo to už před mnoha lety, když se proslavili svým klipem k písni “Here It Goes Again”, ve kterém si členové kapely vystačili pouze s běžeckými pásy. Teď se vytáhli s novým, úžasně nápaditým 4minutovým videoklipem k písni “The One Moment”, který se ve skutečnosti natočil na jeden záběr za pouhé 4,2 sekundy.

Vánoční příběh natočil Apple v Žatci

Letošní vánoční reklama Applu “Frankie’s Holiday” dojímá. Minimálně její největší část odehrávající se na náměstí se prý natáčela ve městě Žatec. Ke šťastnému konci tohoto vánočního příběhu nakonec pomůže jak iPhone, tak i malá holčička.

Drake si dává Taylor Swift na bench-pressu

Nová reklama na Apple Music odkazuje na předešlou reklamu s Taylor Swift, ve které spadne na běžícím pásu při poslechu songu Jumpman od Drake & Future. Teď je na řadě Drake, který si jde jen protáhnout svaly na bench-press, ale trochu se to zvrtne.

Řízený smyk je v podání profesionála čirá nádhera

Něco na té rally je. Novozélandský rally jezdec Hayden Paddon všem ukázal, jak na chlup přesně a bez větší ztráty rychlosti vybrat náročnou pravotočivou zatáčku. Hlavně nezpomalovat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Komerčním e-počinem roku se stává…

Nejzajímavějším projektem české e-commerce je letos Twisto Payments – služba, která zhruba rok provozuje online platby. Jenže její koncept je trochu jiný, než je u obchodníků a zákazníků zvykem. Proto si společnost vysloužila přízeň Asociace pro elektronickou komerci a účastníků E-Business Fora.