To se dalo čekat: Teslu si můžete koupit za Bitcoiny

Výkonný ředitel Tesly, tedy vlastně technoking Elon Musk, minulý týden na Twitteru bez nějakých fanfár oznámil dlouho očekávanou „novinku“:

Tesla v únoru nakoupila Bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. V dokumentu SEC Tesla tehdy uvedla, že by Bitcoin mohla začít přijímat „v blízké budoucnosti“ jako formu platby.

Musk se také podělil o pár detailů – podle Muska Tesla provozuje vlastní bitcoinové uzly a používá „interní a open source software“ pro bitcoinový platební systém.

Musk také řekl, že společnost plánuje ponechat si Bitcoiny, které obdrží, jako Bitcoiny, místo toho, aby je společnost převedla na fiatovou měnu. Platby Bitcoinem jsou pro zájemce o Teslu momentálně dostupné jen v USA, ale jejich rozšíření mimo USA by mělo proběhnout ještě letos.

Bitcoin, který byl kdysi považován za budoucnost plateb, je mnohem více využíván jako investice a také jako spekulativní aktivum, především kvůli své nestálosti. Pro mnoho zájemců o Teslu to ale určitě nebude nejpraktičtější způsob platby, na druhou stranu se určitě najde řada těch, kteří tuto možnost ocení. Trh přesto tuto novinku vnímal jako dobrou zprávu: cena Bitcoinu po Muskově oznámení prudce stoupla, ze zhruba 53 700 dolarů na 55 400 dolarů.

Zdroj: Mashable.com

Total
11
Shares
Další články