TEDxPrague se blíží, dnes je poslední možnost zaregistrovat se

Do dnešní půlnoci máte poslední šanci zaregistrovat se na již sedmý ročník TEDxPrague, který se uskuteční v neděli, 30. října 2016 v prostorách Fora Karlín. Tématem letošního setkání je Naše a cizí.

„Naše a cizí obepíná širokou škálu témat, od aktuální migrace, přes národní identitu a vztah k našemu okolí až po imunitu, nanotechnologie nebo samořídící auta. Naším cílem je přinést letos návštěvníkům nejzajímavější program, jaký kdy TEDxPrague nabídl,“ říká Matěj Novák, vedoucí organizačního týmu.

Své přednášky přednesou třeba jeden z nejuznávanějších českých filozofů Erazim Kohák, zkušený ekonom, konzultant a manažer Dirk-Jan de Bruijn, spoluzakladatelka SatoshiLabs Alena Vránová nebo profesor Jaroslav Flegr.

Na TEDx-u zároveň proběhnou workshopy z díly GrowJOB na téma Mindfulness (Lukáš Hána), Hrdinství (Adéla Schicker), Efektivní komunikace (Věra Kapsová), Osobní hrdost (Denisa Dědičová).

Daniela Drtinová a Tomáš Šebek
Daniela Drtinová a Tomáš Šebek

Mužskou částí moderátorské dvojice je letos chirurg a aktivní člen sdružení Lékaři bez hranic Tomáš Šebek, který je součástí širšího kmene TEDxPrague už od svého vystoupení na Folimance v létě 2013. S ním převezme roli „mistress of ceremony“ Daniela Drtinová, spoluzakladatelka a moderátorka DVTV a vystudovaná právnička.

„Teď už se tomu s chutí směju, ale doslova slzy v očích jsem měl na jaře 2013, když jsme si v dotazníku zpětné vazby po prvním TEDx Cinema přečetl: ,Akce celkem dobrý, ale proboha vyměňte toho divnýho pána v teplákách, co to moderoval. Tím moderátorem jsem byl já sám a bylo to vůbec poprvé v životě, co mě někdo nazval pánem. A nebyly to tepláky, jen docela fajnový manžestránky!,“ popisuje svou zkušenost Samuel Titěra, organizátor akce.  

Co musí zvládnout moderátor TEDxu?

  • pomoci účastníkům, aby zvládli strávit celodenní přísun nápadů a příběhů
  • vyvážit vtipné vážným a těžké lehkým
  • zdůraznit to nejlepší, co si s sebou řečníci na pódium přinášejí
  • vytvářet vhodné (oslí) můstky mezi vystoupeními
  • improvizovaně zachraňovat krizové situace, jako když shoří něco z techniky nebo nedorazí řečník
  • neplést si TED (to je ten velký v Americe) a TEDx (to jsme my dobrovolníci všude po světě)

Total
0
Shares
Další články