TED: Jak fungují sociální sítě a cenzura v Číně

Na jednu stranu v Číně nenajdete Facebook, Twitter ani YouTube, zároveň ale existuje místní obdoba každé z těchto služeb a čínské internetové firmy fungují na světových burzách. Jak vypadá každodenní život stamilionů uživatelů sociálních sítí pod dohledem stále velmi přísné a nepřetržité státní cenzury?

Velmi zajímavý vhled do atmosféry a principů čínského internetu přinesl během konference TED ve své přednášce Michael Anti. Jeho dvacetiminutové vystoupení ukazuje systém pozoruhodně balancující na hraně mezi svobodou a tvrdou cenzurou, kreativitu Číňanů v překonávání komunikačních překážek i jistou naději, která z ohromné popularity nových technologií v zemi za velkou zdí plyne.

Zajímavé je i srovnání chytrého čínského přístupu se zákazy internetu například v Egyptě, i to, jak dobře si sílu sociálních sítí uvědomují místní politici. Nevíme jak vy, ale my jsme si rozhodně rozšířili obzory.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Chtějí 6 milionů zhlédnutí, proto krachují v přímém přenosu

Teahouse Transport dnes spouští na Facebooku hodně neobvyklou kampaň, která má firmě pomoci získat nové zákazníky, fanoušky a samozřejmě zajistit publicitu, na jejíž vlně se následně „poveze“ při dalším růstu. Firma, která se specializuje na zprostředkování mezinárodní přepravy zásilek za výhodné ceny, chce, aby dnes zveřejněné video zhlédlo šest milionů lidí. Sama přitom má na Facebooku jen asi osm tisíc fanoušků.
Přečtěte si více

Týden hledání přinesl oslavy, Jidáše a s ním pěknou řádku memů

Minulý týden byl v hledání na internetu ve znamení oslav. Konce války, hokejových úspěchů i májových slavností. Nic, co by se nedalo předpokládat, až na hledání biblického Jidáše - ten umí překvapit i v roce 2015. Tentokrát to nečekali maturanti a od té doby se internet baví. Co lidé tentokrát vyplňovali do hledání na Seznamu?