Tech Rocketship Awards: Odrazový můstek do světa pro české a slovenské stratupy

Startupy, které chtějí expandovat do Velké Británie, by měly zbystřit. Mezinárodní soutěž Tech Rocketship Awards, kterou pořádá britský Department for International Trade (DIT), láká i české firmy na silný britský trh. Těm nejúspěšnějším zajistí důležitou podporu a kontakty. Uzávěrka přihlášek do soutěže, která se v ČR koná ve spolupráci Britského velvyslanectví v Praze a v Bratislavě se Startup Disrupt, je už v neděli 15. listopadu!

Hledají se technologické firmy připravené na vzlet

Startupy s ambicemi mezinárodního růstu se už jen do konce tohoto týdne mohou do Tech Rocketship Awards hlásit. Vítězové obdrží program jim šitý na míru, který je napojí do samého centra britského startupového ekosystému, nabídne spojení s investory, poradci na trhu, zákazníky a dalšími obchodními partnery.

Na osm nejlepších firem čeká pomoc od DIT při zakládání společnosti a investování ve Velké Británii a také zvýšení jejich šance uspět na globálním trhu. Vítězství startupu přinese také urychlení jeho růstu, plně hrazenou a personalizovanou péči ve Velké Británii. Součástí ceny jsou i vzdělávací aktivity či workshopy a konzultace od firem, které mají už úspěšnou expanzi do UK za sebou.

Jaká kritéria musí startup splňovat, aby se mohl přihlásit?

Zájemci o účast v soutěži by se svými startupy měli být na trhu alespoň 6 měsíců a jejich produkt nebo služba by měly mít mezinárodní přesah. Podmínkou účasti je také to, aby startupy dosud ve Velké Británii nepůsobily, ale do dvou let by to rád změnily. Přihlášené projekty by měly poskytovat inovativní řešení založená na technologiích a měly by působit oblastech digitální bezpečnosti, mobilita a cestování, healthtech, cleantech, umělá inteligence, práce s daty nebo impactové technologie.

CZ & SK on air

Československé finále proběhne online 24. listopadu, kde se představí přední české a slovenské technologické startupy, které budou soutěžit o postup do evropského kola o program šitý na míru, který je propojí s vynikajícím technologickým ekosystémem Spojeného království, včetně společností rizikového kapitálu, poradci na trhu, zákazníci a sítě podpory budoucnosti. V porotě usednou takové jména jako – Michael Jacobsen (business kouč a podnikatel a porotce Great British Entrepreneur of the Year Awards), Petra Dzurovcinová (šéfka inovací města Bratislavy), Jaroslava Trojana (řídící partner, Nation 1) a Tony Kypreos (obchodník, Global Entrepreneur Program). Tři nejlepší startupy tohoto večera postoupí do evropského finále soutěže a celkoví vítězové budou oznámeni v březnu 2021.

Na sledování finále se můžete registrovat tady a své technologické startupy přihlašujte do 15. listopadu tady.

Ve stejný den jako finále Tech Rocketship Award, tedy 24. listopadu, se koná i první online event Stratup Disrupt ve Velké Británii. Těšit se můžete na 5 skvělých hostů, jako jsou Paul Dowling (zakladatel a CEO, Mindstream-AI), Frank Kelcz (partner, 2Y3X), Ritesh Jain (bývalý COO, HSBC), Lianna Brinded (vedoucí Yahoo Finance UK, Yahoo Finance) a Tony Kypreos (obchodník, Global Entrepreneur Program).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Prezentace: Mobily pohltí svět

O tom, že se uživatelé přesunují z počítačů k mobilním platformám, se v současnosti hodně mluví. Co si pod tím ale přesně představit, a jaký vliv to bude mít na celý online ekosystém? Tím se zabývá velmi zajímavá prezentace Mobile is eating the world od Benedicta Evanse.
Přečtěte si více

Nový Nexus 7 propaguje žádost o ruku i jímavá reklama

Když máte loajální zaměstnance a nový zajímavý produkt, nabízí se přímo ideální spojení. Obzvlášť, když je jeden z nich až tak loajální, že s vaší značkou dobrovolně spojí i svou žádost o ruku. Pak už stačí jen přihodit obvyklou dávku dojemných reklamních videí s dětmi a zvířátky a ideální mix emocí je na světě.