Google v České republice spustil Android Pay pro jednoduché platby mobilem

Ředitelka české a slovenské pobočky společnosti Google Taťána le Moigne dnes odstartovala kouzelným cinknutím službu Android Pay. Tato fintech služba funguje už od roku 2015 ve Spojených státech a v České republice se spouští společně s dalšími sedmi trhy. Česko je s Polskem druhou zemí ve středoevropském regionu, která bude moct platit v obchodech bezkontaktně pomocí telefonu s operačním systémem Android.

Službu Android Pay si můžete od dnešního rána zdarma stáhnout z Google Play Storu. Způsob placení je jednoduchý a bezpečný. Kdo již někdy platil bezkontaktní platební kartou, jako že by to měla být většina z vás, nepůjde o žádnou novou zkušenost. Anroid Pay je ale ještě o něco bezpečnější.

Proces je takový, že stačí probudit telefon, přiložit ho k platebnímu terminálu a máte hotovo.

Táňa le Moigne spustila Android Pay pro Českou republiku

V tuto chvíli mohou Android Pay používat pouze zákazníci MONETA Money Bank, J&T Banky a mBank. Zákazníci Komerční banky si budou muset nějakou (blíže nespecifikovanou) dobu počkat. Ostatní banky se zatím k podpoře Android Pay nevyjádřily.

„Placení mobilem znamená další milník na naší cestě k cíli stát se digitálním šampionem českého bankovního trhu. MONETA Money Bank je největší bankou, která placení přes Android Pay nabízí. Touto inovací vycházíme vstříc našim klientům, jimž chceme zjednodušit nakupování všude tam, kde dnes platí bezkontaktní kartou,“ uvedl Tomáš Spurný, generální ředitel MONETA Money Bank.

Jedním z důvodů, proč Android Pay přichází také právě do České republiky, je, že je u nás mezi zákazníky bank 89 % vydaných karet bezkontaktních a český mobilní trh je z většiny plný Android telefonů.

Android Pay u mBank

Bezpečnost a platba s Android Pay

Platba je, jak již bylo řečeno, velmi jednoduchá. Je navíc možné platit i v offline režimu, ale vždy je třeba dodržovat bezpečnostní prvky. Hlavní je mít v telefonu zapnutý zámek obrazovky. V České republice je již na 140 000 míst, kde je možné platit bezkontaktním terminálem, nyní tedy i přes Android Pay. Jedině pokud budete platit do 500 korun, nebudete stejně jako u bezkontaktní platební karty bezpečnostní kód potřebovat.

Jakmile s Android Pay zaplatíte, přijde vám na e-mail chytrá účtenka, místo na mapě, kde jste platili, a kontaktní údaje provozovny, kde byla platba provedena.

Pro Android Pay potřebujete telefon s novějším operačním systémem, než je Android 4.4, a NFC čipem.

Android Pay u MONETA Money Bank

Honza Keprta, produktový manažer Android Pay, zároveň slíbil, že zanedlouho bude možné využívat platby Android Pay i přes API a implementovat tak tuto službu do dalších systémů a aplikací. Placení pro uživatele Androidu a zmíněných bank je tak ode dneška rázem mnohem snazší. Zůstává otázka, kdy se připojí další banky a také kdy do České republiky přijde Apple Pay – konkurenční řešení od Applu.

Total
0
Shares
Další články