T-Systems nasadil na ajťáky halušky: Mají je přilákat k práci zpátky na Slovensko

Slovensku chybí odborníci v oblasti IT, kteří se za prací často stěhují právě do Česka. Pokud v tomhle sektoru pracujete, možná jste si to i všimli – podle dat Českého statistického úřadu je téměř každý šestý zaměstnanec v českém IT ze Slovenska. Tamní zaměstnavatelé si kladou důležitou otázku: jak je dostat zpátky domů? S kampaní, která rozhodně zaujala, přišel T-Systems.

Jak jinak přemlouvat, než jídlem. V rámci náborové kampaně firma vymyslela virtuální značku „Jedlo pre ajťákov“ stojící za rozvozem typického slovenského menu do pražských a brněnských byznyscenter.

U příležitosti „launche nové služby“ se soutěžilo o tisíc jídel zdarma a včera (18. října) proběhl samotný rozvoz. Po otevření krabičky s jídlem výherci zjistili, že zároveň obsahuje pracovat na Slovensku. A to od košického T-Systems Slovakia patřícího do skupiny Deutsche Telekom.

„O IT odborníky už nehrajeme šachy, ale vedeme bitvu. Musíme je tedy oslovovat co nejméně otřelým, klidně i šokujícím způsobem. Protože nejen láska, ale i práce prochází žaludkem, vsadili jsme na nostalgické téma slovenského jídla,“ řekl HR ředitel společnosti Pavel Jireček, který sám do Košic přijel před třemi lety z Prahy. Zároveň dodal, že metropole východního Slovenska je krásným místem k životu, v němž se stále něco zajímavého děje.

Společnost argumentuje taky výdělky. Zatím co podle slovenského Štatistického úradu je tamní průměrná mzda na úrovni 23 435 korun (867 eur), v IT je to 35 094 (v ČR 49 tisíc). Nejlépe jsou na tom ajťáci v Bratislavském kraji (2 501 eur, 67 600 Kč) a Košickém kraji (1 621 eur, 43 800 Kč). Životní náklady v Košicích jsou přitom proti Praze na úrovni 65 procent.

Inzerát T-Systems
Inzerát T-Systems

Rozvážka je zajímavý způsob, jak (potenciální) zákazníky oslovit. Trošku jinak ji v březnu zkoušel Uber, který nejdříve nabízel koláče, posléze na pomazlení dovážel koťátka i štěňátka. Firma si akci pochvalovala, a to v online i offline oblasti.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Za deset let utratili Češi na Aukru 24 miliard

Obchodní portál Aukro slaví deset let na trhu. Aktuálně jsou na něm registrovány 3 miliony uživatelů, kteří každou minutu koupí 22 položek. Za celou dobu existence zde lidé utratili 24 miliard korun za 64 milionů vystavených položek. Nejčastěji za oblečení a doplňky, vybavení pro dům a zahradu, sběratelské předměty a počítače.