T-Mobile si ‘polskou reklamou’ vysloužil nárůst publicity o tisíce procent

UVNITŘ VIDEO. T-Mobile minulý týden vypustil reklamu, která ho bude ještě dlouho mrzet. Reagovala na ni polská velvyslankyně v Česku, polský T-Mobile i většina českých mediálních odborníků. Zajímala i veřejnost, která spot hledala na Seznamu. Co dalšího minulý tyden lidi zajímalo?

T-Mobile minulý týden vypustil reklamu, která ho bude ještě dlouho mrzet. Reagovala na ni polská velvyslankyně v Česku, polský T-Mobile i většina českých mediálních odborníků. Zajímala i veřejnost, která spot hledala na Seznamu. Co dalšího minulý tyden lidi zajímalo?

1.      Mana (nárůst hledanosti o 729 400 %)

Největší nárůst hledanosti minulý týden zaznamenalo slovo Mana. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že internetově aktivní Češi se zajímají o pokrm, kterým Bůh živil na čtyřicetileté cestě pouští Izraelský lid, realita je jiná. Začátkem týdne zveřejnili Novinky.cz článek o Čechovi, který vymyslel alternativu k běžnému stravování. A právě tomuto pokrmu dal autor Jakub Krejčík mystické jméno MANA.

2.      T-mobile reklama (nárůst hledanosti o 15 026 %)

Jenom čtyři dny vydrželo v éteru pokračování vánoční reklamní kampaně operátora T-Mobile, spot Třída na běžkách. Herec Jakub Žáček v něm znázornil polského šmelináře, převlečeného za zasněžený stromek.

https://www.youtube.com/watch?v=wUfY7zkIDaU

Kampaň vzbudila největší ohlas u našich polských sousedů. Podle velvyslankyně příslušného státu „zjednodušujícím a skandalizujícím způsobem prezentuje Poláky“ a spot musel být stažen. A možná i díky této prezentaci ji lidé na Seznam.cz často vyhledávali.

3.      Tesco Leták od 3. 12. 2014 (nárůst hledanosti o 7 385 %)

Za 2 týdny jsou tu Vánoce a to kromě přeplněných nákupních center znamená i doplnění zásob do ledniček. Možná právě proto se mezi úspěšnými skokany minulého týdne objevil Tesco leták. Mandarinky, vajíčka, mléko a nechybí ani „čokoška“.

4.      České dráhy (nárůst hledanosti o 7 349 %)

Trocha deště a trocha zimy stačí k tomu, aby se na trolejích vytvořila dost silná vrstva ledu, aby zabránila vlakům v jízdě. Z noci 1. na 2. prosince tak řada cestujících musela zůstat přes noc ve vlaku či na nádraží. Informace o tom, kdy se vlaky opět rozjedou či jaká se aktuální situace na dráze často vyhledávali právě na internetu.

5.      Anketa Zlatý Slavík (nárůst hledanosti o 4340 %)

Začátek minulého týdne kromě kalamity patřil ještě dozvukům vyhlášení ankety Zlatý Slavík.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Už zítra proběhne v pražském Světozoru TEDxPrague Cinema

Ve středu 27. března se od 20.30 v pražském kině Světozor uskuteční TEDxPrague Cinema, první letošní promítání vybraných přednášek z inspirativních konferencí TED - takzvaných TEDTalks. Řečníky, které pojí společné téma "Na vlastní nohy", pro večer vybírala Petra Hubačová, zakladatelka business akcelerátoru pro firmy TechSquare a konferencí TEDxPrague, která zároveň bude večerem provázet.